najrzadsze imiona dla dzieci
fot. Adobe Stock

Fantazja rodziców nie zna granic! Zobacz, jak nazywają swoje dzieci!

Jakub, Antoni, Zuzanna, Maria... to nadal najpopularniejsze imiona nadawane obecnie dzieciom. Jednak niektórzy rodzice muszą mieć dziecko o bardziej egzotycznym imieniu...
Ewa Janczak-Cwil
najrzadsze imiona dla dzieci
fot. Adobe Stock
Według Ministerstwa Cyfryzacji najczęściej nadawane imiona od kilku lat pozostają niezmienne. Nadal największą popularnością cieszą się imiona Zuzanna i Antoni. Jednak niektórzy rodzice nie poprzestają na imionach znanych i lubianych, dlatego mamy w Polsce dzieci noszące imiona bohaterów seriali i filmów, ale i takie, których pochodzenie trudno odgadnąć.

Te imiona nadawano dzieciom najczęściej

Według danych z przełomu lat 2018/2019 najwięcej zarejestrowano w naszym kraju Antonich i Zuzann. Na dalszych miejscach, ale nadal wysoko na liście, wśród imion męskich są: Jakub, Jan, Szymon, Aleksander, Franciszek, Filip, Mikołaj i Wojciech. Na liście popularnych imion żeńskich za ten okres znalazły się także: Julia, Maja, Zofia, Hann, Lena, Alicja, Maria i Amelia.
Redakcja poleca: 12 zdań, których lepiej nie mówić do mam domowych [WIDEO]
Jeśli zostałaś z dzieckiem w domu, pracujesz na pełen etat! A nawet więcej – bo 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. I jest to naprawdę ciężka praca! Ty dobrze o tym wiesz. Ale inni… niekoniecznie. Czy i ty usłyszałaś kiedyś jedno z takich wkurzających zdań?

Najrzadsze i najdziwniejsze imiona

Poniżej podajemy najrzadsze imiona, jakie nadano dzieciom w 2018 roku. Może nie wiedziałaś, ale mamy w kraju chłopców, których imiona brzmią następująco: Pawło, Ronan, Mordka(!), Loderyk, Marjan (tak, pisane przez "j"), Danial, Dacjusz, Bing, Angus, Ain, Thor, Rotariusz, Wouter, Tariel, Tadeush, Geralt, Fotis, Ezdrasz, Nikon... W 2018 roku dołaczyli do nich: Davinci, Juda, Julius, Octavian, Cristiano, Einar.

Jeśli chodzi o imiona żeńskie, to od 2018 roku masz szansę spotkać w Polsce: Aimee, Amarachi, Gia Han, Liubov, Melek, Virę, Tue Nhi, Sumayę, Solomiję, Nare, Miglenę, oraz Iwę.

Przeczytaj: Jakich imion nie wolno nadawać dzieciom

Najpopularniejsze imiona żeńskie

W tej kategorii najbardziej popularne są tradycyjne imiona, a na szczycie listy znajduje się imię Anna – nadano je 994655 dziewczynkom przed 1 stycznia 2019 r. Dalej na liście znajdują się:
  • Maria,
  • Katarzyna,
  • Małgorzata,
  • Agnieszka,
  • Barbara.

Sprawdź: Jakie imię pasuje do znaku zodiaku twojego dziecka

Najpopularniejsze imiona męskie w Polsce

Nadal królują imiona tradycyjne. Na szczycie listy jest Piotr – 642941 mężczyzn i chłopców je nosi. Na kolejnych miejscach znajdują się:
  • Krzysztof,
  • Andrzej,
  • Tomasz,
  • Jan,
  • Paweł.
[content:0_27312,0_27297,0_26994:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy