imiona dla dzieci, imię, imię dla dziecka, ciąża
fot. fotoexodo - Fotolia.com

Najgorsze pomysły rodziców na imiona dla dzieci

Czy naprawdę nazwano dziecko "@"? To nie jest najgorsze imię! Poznaj inne.
Marta Kabulska
imiona dla dzieci, imię, imię dla dziecka, ciąża
fot. fotoexodo - Fotolia.com
Jeśli dziwiły cię imiona, które gwiazdy nadają swoim dzieciom (np. Apple – córka Gwyneth Paltrow, czy Nikon - syn  Doroty Gawryluk), to przygotuj się na prawdziwy szok.
Ludzka pomysłowość nie zna granic. Czy uwierzysz, że szwedzcy rodzice chcieli nadać dziecku imię "Brfxxccxxmnpcccclll mmnprxvclmnckssqlbb11116", za to rodzina z Nowej Zelandii postanowiła nazwać córkę "Sex Fruit". Wyobraźcie sobie, jak ta dziewczynka przedstawia się kolegom: "Cześć nazywam się Sex Fruit, ale w skrócie mów mi Sex." Na szczęście istnieją przepisy ściśle określające zasady nadawania imion w poszczególnych krajach i tego typu pomysły rodziców są w większości przypadków odrzucane. Niestety nie zawsze ... W Nowej Zelandii sąd nie zgodził się w 2008 roku na nadanie imienia dziecku "Talula Does The Hula From Hawaii", o dziwo imię "Number 16 Bus Shelter" (Przystanek autobusowy numer 16) zostało zaakceptowane.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona dla dzieci

Oto lista najdziwniejszych imion, które rodzice próbowali nadać dzieciom

  • Imiona w postaci symboli: @, . (kropka), *, /  
  • Imiona będące kombinacją cyfr i liter: 4Real, V8  
  • Imiona w postaci rzymskich liczb: III, II czy V
  • Imiona będące pojedynczymi literami E or T or J
  • Imiona ośmieszające dzieci Anal, Sex Fruit
  • Imiona, które mają dziwne tłumaczenie np. japońskie Akuma oznacza "diabeł" czy "demon" czy pomysł niemieckich rodziców Anus oznaczające odbyt.
Redakcja poleca: Stare imiona – dla dziewczynek i dla chłopców, najpopularniejsze 100 lat temu i nadal modne [WIDEO]
Mamy dla was zestaw starych imion, które były najpopularniejsze w czasach naszych dziadków i pradziadków. Niektóre z nich nadal są bardzo modne i biją rekordy popularności!

Nadawanie imion w Polsce

Od 02.03.2015 w Polsce rodzice mogą nadawać dziecku obcobrzmiące imiona jak np. Mercedes, Angelica, Justin. Przy wyborze imienia muszą jednak pamiętać, że nie może być ono zdrobniałe, uwłaczające, ani ośmieszające. Jeśli kierownika USC odmówi  nadania dziecku imienia wybranego przez rodziców, urzędnik będzie mógł samowolnie nadać imię dziecku.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków
Oceń artykuł

Ocena 5 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy