Otyłe dzieci z Indii, których ojciec chce sprzedać nerkę
fot. YouTube/World News

Najgrubsze dzieci świata: choroba, czy błąd rodziców?

To historia, która chwyta za serca. Zdesperowany ojciec, żeby pomóc swoim dzieciom zdecydował się na desperacki krok.
Małgorzata Malinowska
Otyłe dzieci z Indii, których ojciec chce sprzedać nerkę
fot. YouTube/World News

Rodzeństwo z Indii: Yogita, Anisha i Harsh to najgrubsze dzieci na świecie. Najstarsza Yogita ma 5 lat i waży 34 kg, Anisha ma 3 lata i jej waga to ponad 48 kg. Najmłodszy Harsh ma zaledwie 18 miesięcy i waży już 15 kg. Cała trójka prawdopodobnie cierpi na Zespół Pradera-Williego, czyli zespół wad wrodzonych, które powodują u dzieci chorobliwą otyłość. Jednak to nie jest ostateczna diagnoza, ponieważ rodzice nie mają pieniędzy, żeby przeprowadzić kosztowne badania.

Dlaczego te dzieci tak dużo jedzą?

Kiedy rodziła się Yogita, ważyła zaledwie 1,5 kg i rodzice w trosce o jej zdrowie zaczęli ją dokarmiać. Gdy dziewczynka skończyła roczek, ważyła już 12 kg. Podobnie było w przypadku dwójki młodszych dzieci.
Teraz rodzeństwo cały czas domaga się jedzenia, ponieważ czuje się głodne. Ich matka cały dzień spędza na przygotowywaniu posiłków, a gdy dzieci nie dostają pożywienia od razu krzyczą i płaczą.
W ciągu jednego tygodnia rodzeństwo zjada tyle, co przeciętna rodzina przez miesiąc.


Polecamy: Kary finansowe dla rodziców za otyłe dzieci - oburza was to, czy się zgadzacie?
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

Jeśli nie znajdą pomocy, otyłość dzieci skończy się tragedią

Kiedy rodzice zorientowali się, że dzieci są za grube, zaczęli szukać pomocy u specjalistów. Jednak ci odsyłali ich na kosztowne badania, na które rodzina nie ma pieniędzy. Utrzymują się oni za 35 funtów miesięcznie, a i tak często pożyczają pieniądze od rodziny, żeby dzieci nie chodziły głodne.
Ojciec jest już tak zdesperowany, że postanowił sprzedać swoją nerkę, żeby ratować życie dzieci.

Zobacz także: Być ojcem
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy