Co najcenniejszego ojciec może przekazać synowi? [WIDEO]

Tata jest dla syna wzorem faceta – jakiego widzi więc go na co dzień i jak jest traktowany, taki model mężczyzny koduje mu się w głowie. Co więc najlepszego może tata przekazać synowi? Jak być dobrym tatą? Podpowiada Grzegorz Pawłowski, coach.
Ojciec, choć tuż po porodzie ma przede wszystkim wspierać partnerkę, to jednocześnie musi być blisko dziecka. Budować więź z dzieckiembo inaczej, gdy już przyjdzie jego kolej, to nie będzie dla syna czy córki na tyle bliską osobą, na ile by chciał. Poza tym, zapewniając wsparcie matce, tata dba także o niemowlę. A zatem co najlepszego ojciec może dać synowi? Swój czas i obecność

Zobacz też: Co to znaczy być dobrym tatą? WIDEO
 

Co najlepszego ojciec może dać synowi?

„Jeżeli mówimy o tzw. męskich sprawach, to najważniejszy jest po prostu czas spędzany przez ojca z synem. I to, jak ten czas spędza – na ile jest zaangażowany w zabawę z dzieckiem. Warto zapraszać syna do swojego świata – pokazywać mu, co nas interesuje i czym żyjemy. Ale najistotniejsze jest przyglądanie się temu, co się podoba i co interesuje syna” – tłumaczy Grzegorz Pawłowski.  

Warto raz na jakiś czas pobyć tylko z synem, pokazać mu, że jest ważny i jedyny taki na świecie. Warto szanować i z miłością traktować jego mamę. Takie rzeczy dzieci zapamiętują. Tak kształtuje się w ich głowach model faceta. Ba, jakiego mężczyznę chłopcy widzą obok, takim kiedyś najprawdopodobniej będą w przyszłości! 

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy