hity filmowe o niemowlakach
fot. Fotolia.com

Te filmy o dzieciach oglądałyście na Babyonline w 2017 r. najczęściej

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Dlatego zebraliśmy w jednym miejscu wasze ulubione filmy z naszego portalu. Błędy pielęgnacyjne, rozwój umiejętności motorycznych dziecka, sposoby na chorobę lokomocyjną... Zobacz filmowe hity Babyonline i Mamo, To Ja tv!
Katarzyna Imiołek
hity filmowe o niemowlakach
fot. Fotolia.com
 

1. Rozwój umiejętności motorycznych u dziecka [WIDEO]

Jak wspierać rozwój motoryczny dziecka podczas zabawy i zwykłych domowych czynności? Zobacz, co radzi Dorota Maciejec, psycholog dziecięcy.

Zdaniem psycholożki, każde dziecko przychodząc na świat zaczyna już ćwiczyć motorykę małą poprzez sięganie po grzechotkę, smoczek, czy łapanie nóżki, albo paluszka. I trzeba je w tym rozwoju wspierać, motywować, nie przeszkadzać. Zobacz, jak to robić!

Redakcja poleca: Studio Babyonline 8-14.06 – poznaj 5 najlepszych tekstów tygodnia
Bądź na bieżąco! Nie przeocz najważniejszych wydarzeń! Sprawdź, co w ubiegłym tygodniu wywołało najwięcej emocji, dyskusji. Oto szybki ranking TOP 5 na Babyonline.pl.


2. Gdzie wbijają się kleszcze? 

Nie wiesz, jak wyglądają kleszcze? Obejrzyj nasz film – dowiesz się, czego szukać na skórze po spacerze.

Kleszcze lubią te miejsca na ciele człowieka, w których skóra jest delikatna i ciepła. Jednak u dzieci najczęściej można spotkać je w innych okolicach niż u dorosłych. Sprawdź, gdzie lubią się ukrywać i z czego to wynika.

3. Błędy w pielęgnacji dziecka – wylicza pediatra

Przegrzewanie dziecka, oblizywanie smoczka i zakładanie maluchowi czapeczki po kąpieli – te 3 nasze błędy mogą wpływać na dziecięce zdrowie, ostrzega pediatra. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Sprawdź! 

Cóż, wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, ale popełniamy błędy. Warto stosować rady ekspertów, np. pediatrów czy położnych.

4. Co to jest SGA?

Masa urodzeniowa dziecka i długość jego ciała mogą mieć ogromne znaczenie dla jego rozwoju. Dlaczego? Sprawdź!
Jednym z najczęstszych pytań, które od swoich bliskich i przyjaciół słyszą świeżo upieczeni rodzice, jest to o imię dziecka, a także o jego wagę i długość ciała. Okazuje się, że te dwa wymiary ciała noworodka są bardzo ważne, ponieważ mogą mieć związek z zaburzeniami wzrostu w późniejszym wieku. Jakimi? Zobacz!

5. Sposoby na chorobę lokomocyjną – nie tylko leki! 

Nie ma jednego cudownego leku na chorobę lokomocyjną, który pomoże każdemu dziecku, ale jest wiele sposobów, dzięki którym mdłości i wymioty podczas podróży mogą być słabsze, albo wcale się nie pojawią. Sprawdź, o co warto zadbać.


Zobacz też: 

Jeannette Kalyta: „Są 3 sposoby na High Need Baby...” WIDEO
Co najcenniejszego ojciec może przekazać synowi? WIDEO
Czym jest rodzicielstwo bliskości – mówi Agnieszka Stein WIDEO
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy