Filmy dla dzieci
fot. Adobe Stock

Najlepsze filmy dla dzieci [RANKING]

Filmy dla dzieci warto wybierać nie tylko na podstawie zawartego w nich humoru, ale także wartości edukacyjnych. To właśnie od bohaterów z książek lub telewizyjnego ekranu maluchy często czerpią wzorce zachowań.
Aleksandra Zaborowska
Filmy dla dzieci
fot. Adobe Stock
Filmy dla dzieci to świetna okazja do rodzinnego spędzania czasu. Wybierając filmy na wspólne seanse, warto postawić na polecane pozycje, które zachwycają małych kinomanów i ich rodziców już od wielu lat. Fajne filmy dla dzieci to nie tylko te, które zapewniają rozrywkę, ale także takie, które uczą o przyjaźni, miłości czy empatii. Niektóre mają także wyjątkowe walory historyczne bądź muzyczne.

Najlepsze filmy dla dzieci i całej rodziny [RANKING INTERNAUTÓW]
Fajne filmy dla dzieci [NASZ RANKING]  

Najlepsze filmy dla dzieci [RANKING INTERNAUTÓW]

Oto ranking najwyżej ocenionych przez polskich internautów filmów dla dzieci i całej rodziny. Znajdziecie tu śmieszne filmy takie jak „Shrek”, ale także przygodowe jak nowy „Spider-Man” bądź „Jak wytresować smoka”.

Coco (bez ograniczeń wiekowych)

Absolutny hit ostatnich lat. Mały chłopiec marzący o karierze muzycznej odkrywa, że w jego żyłach płynie krew wirtuoza sprzed lat. Pouczająca opowieść, która uczy, że warto walczyć o marzenia i pasje.

Dostępny na HBO GO.

Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Król Lew (b/o)

Ponadczasowa animacja o małym lwiątku, które uczy się jak być królem i przywódcą stada. Film od lat wzrusza, bawi i zachwyca fantastyczną ścieżką dźwiękową stworzoną we współpracy z Eltonem Johnem i Hansem Zimmerem.

Spider-Man: Uniwersum (9+)

Nowoczesna interpretacja przygód Człowieka-Pająka stworzona przy zastosowaniu najnowszych technologii kinematografii rysunkowej. Robi wrażenie.

Dostępny na Netfliksie.

Jak wytresować smoka (7+)

Urocza i pięknie zrealizowana bajka o przyjaźni chłopca ze smokiem, który postanawia zrozumieć i pokochać istoty uważane od lat za wrogów ludzi. Zabawna i pouczająca. 

Dostępny na Netfliksie.

Dźwięki muzyki (7+)

Kultowy musical z fenomenalną Julie Andrews w roli głównej. Propozycja dla starszych dzieci wzbogacona o walory edukacyjno-historyczne. Klasyczna pozycja w edukacji filmowej każdego kinomana.

Mój sąsiad Totoro (b/o)

Historia o dwóch dziewczynkach, które poznają magiczne stworzenie zamieszkujące ich nową okolicę. Nowy przyjaciel urozmaica im letnie dni i uczy, że nawet w ciężkich czasach warto zachować optymizm i pogodę ducha.

Dostępny na Netfliksie.

Shrek (7+)

Absolutny przebój, który kochają wszystkie pokolenia – od dziadków po maluchy. Kultowe cytaty z filmu weszły już na stałe do języka popkultury, a doskonały dubbing zachwyca nawet po latach – zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji.

Fajne filmy dla dzieci [NASZ RANKING]

Do rankingu dołączamy także nasze własne propozycje, które szczególnie zaskarbiły sobie naszą sympatię. Znajdziecie tu zarówno filmy animowane, jak i fabularne.

Mary Poppins (b/o)/Mary Poppins powraca (7+)

Zarówno stara, jak i nowa wersja opowieści o niani-czarodziejce to wspaniała propozycja na rodzinny wieczór. Urzekająca Mary Poppins zachwyca zarówno w wykonaniu Emily Blunt, jak i Julie Andrews.

Fantazja 2000 (b/o)

Piękna animacja wzbogacona o niezwykłą kompilację muzyki poważnej. Świetna okazja do zaszczepienia w maluchu odrobiny wiedzy o muzyce klasycznej - w ścieżce dźwiękowej znajdziemy dzieła Gershwina czy Beethovena.

Nowe szaty króla (7+)

Wyjątkowo zabawna opowieść o królu, który porzuca egoizm i brak empatii na rzecz prawdziwej przyjaźni, poświęcenia i wrażliwości. Kultowe cytaty bohaterów wspomina się latami!

Dostępne na HBO GO.

Asterix na Olimpiadzie (12+)/Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (12+)

Najlepsze z fabularnych adaptacji przygód dzielnych Galów. W pierwszej Asterix i Obelix biorą udział w igrzyskach olimpijskich, a w drugiej pomagają w budowie pałacu dla Kleopatry i Cezara. Obydwie rozbawią do łez zarówno dzieci, jak i rodziców. Pozycja obowiązkowa, która długo się nie znudzi!

„Asterix na Olimpiadzie” dostępny na TVP VOD.

Ratatuj (7+)

Wyjątkowo smakowita bajka o szczurku marzącym o karierze szefa kuchni. Ta przepiękna animacja rozbudzi miłość do Paryża i francuskiej kultury już u najmłodszych!

Dostępny na VOD.pl.

Iniemamocni (b/o)/Iniemamocni 2 (7+)

Porywająca historia superbohaterów żyjących w cieniu. Inteligentna fabuła i zabawne dialogi sprawiają, że do przygód rodziny Parr wracamy regularnie co kilka miesięcy!

Obydwa filmy dostępne na HBO GO.


Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy