Piramidka Fisher Price
fot. Fisher-Price®

Najlepsze zabawki z dzieciństwa? Ponadczasowe jak ta!

Maskotki, grzechotki i układanki edukacyjne – każdy z nas miał je w dzieciństwie. Choć obecnie na rynku dostępnych jest wiele zabawek interaktywnych, to jednak klasyka wciąż cieszy się dużą popularnością. W czym tkwi sekret ponadczasowych zabawek, na których wychowaliśmy się my, a dziś służą naszym dzieciom?
Piramidka Fisher Price
fot. Fisher-Price®

Każdy z nas pamięta swe ulubione przedmioty z dzieciństwa, które rozbudzały wyobraźnię i jednocześnie zachęcały do nauki. Dziś, w erze smartfonów i tabletów warto pamiętać również o klasycznych zabawkach, takich jak pluszowy miś, grzechotka, kolorowe kubeczki, wkładane jeden w drugi, czy kultowa piramidka z kółek. Tych naprawdę mądrych i koniecznych do rozwoju zabawek, nie powinno zabraknąć w dziecięcym pokoju.

Grzechotka – pierwszy gadżet malucha

Grzechotka to chyba najbardziej klasyczna zabawka dla małego brzdąca. Potrafi sprawić frajdę już kilkutygodniowemu bobasowi – wystarczy bowiem pomachać mu nią przed buzią, by wzrok maluszka zaczął za nią wodzić z zaciekawieniem. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy maluch nauczy się chwytać i potrząsać grzechotką. Dzieci rodzą się ze słuchem niemal absolutnym, dlatego warto rozwijać ich muzyczną wrażliwość za pomocą różnych dźwięków. Maluch uczy się wówczas nie tylko słuchania, ale także wydawania dźwięków i rozpoznawania różnic pomiędzy nimi. Grzechotka to niezwykły przedmiot, który rozbudza wyobraźnię muzyczną, co daje początek kreatywności i abstrakcyjnemu myśleniu.

Przytulanka – daje poczucie bezpieczeństwa

Zabawki, takie jak przytulanki i ulubione, pluszowe misie, potrafią przetrwać naprawdę wiele. Towarzyszą szkrabowi w codziennych wyzwaniach: jeżdżą z nim samochodem, chodzą do pana doktora, wspólnie jedzą obiadki. Maluch bawiąc się w ten sposób naśladuje dorosłych, uczy się zasad komunikacji i podziału na różne role, co pobudza jego fantazję. Dodatkowo w sytuacji, gdy rodzica nie ma w pobliżu, maskotki dają maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Mając przy sobie ulubioną przytulankę, dziecko ma poczucie, że nie jest całkiem samo, np. podczas zasypiania lub podczas wizyty w nowym miejscu.

Piramidka z kółek - hit wszechczasów

Zabawki dla dzieci, takie jak kolorowa piramidka uczą przede wszystkim koordynacji ręka-oko i porządkowania wedle określonego schematu. Maluch uczy się porównywania, rozpoznawania kolorów oraz porządkowania poszczególnych elementów według wielkości. Ponadto trenuje umiejętność chwytania poprzez próbę nałożenia krążka na podstawę piramidki. Nic dziwnego, że piramidka z kółek od Fisher-Price® to niekwestionowany hit wszech czasów! Tego rodzaju układanki z dzieciństwa pamięta każdy z nas, ale warto sprawdzić ulepszoną wersję wieży. Co zostało zmienione? Przede wszystkim wszystkie elementy posiadają atesty bezpieczeństwa i są odpowiednie dla maluszków, które lubią sprawdzać jakość zabawek pierwszymi ząbkami. Poza tym podstawa się buja, dzięki czemu wieża się kiwa, pobudzając zmysły szkraba. Kółko wieńczące piramidkę ma dodatkowo wirujące koraliki widoczne z zewnątrz, które grzechoczą przy każdym ruchu. Dziecko, układając elementy od największego do najmniejszego – w zgodzie z linią kolorystyczną tęczy – uczy się porządkowania i dopasowywania kształtów. Taką piramidkę powinien mieć każdy brzdąc! 

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj na: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy