Cesarka to też poród
fot. FB Birth Without Fear

Te zdjęcia udowodniły nam, że cesarka to nie pójście na łatwiznę!

Ten tok to rok mam, które nie boją się mówić o trudnościach macierzyństwa. Zobacz 3 zdjęcia, które zmieniają nasze myślenie o cesarskim cięciu!
Hanna Szczesiak
Cesarka to też poród
fot. FB Birth Without Fear
Ten rok należał do kobiet, które pokazały, że są prawdziwymi twardzielkami. Każda mama to twardzielka, przede wszystkim dlatego, że każdego dnia zmaga się z trudnościami macierzyństwa: strachem o dziecko, presją społeczeństwa, zmęczeniem, wątpliwościami.

Cesarka to powód do dumy!

W tym roku opublikowaliśmy kilka zdjęć, które obalają tezę, że cesarka jest pójściem na łatwiznę i unikaniem bólu podczas porodu. Każda mama, niezależnie od sposobu, w jaki rodziła, jest silna. Są mamy, które świadomie wybierają cesarskie cięcie, są takie, które marzą o porodzie naturalnym i nie chcą cesarki. Te zdjęcia obalają mit o kobietach, które są zbyt eleganckie, żeby rodzić naturalnie (znacie powiedzenie too posh to push?).

Zobaczcie 3 najlepsze zdjęcia po cesarce w 2016 roku:
 
"Ta blizna uratowała mnie przed utratą ilości krwi zagrażającej życiu i oznacza dla mnie, że moje dziecko przyszło na świat w taki sposób, w jaki powinno – zdrowe i bez szwanku – tak jak ja" – napisała Jodie pod tym zdjęciem.
 
"O, cesarka? Więc naprawdę nie rodziłaś. To musi być fajne takie pójście na łatwiznę. O tak, moja nieplanowana cesarka była z pewnością kwestią wygody. Próba porodu siłami natury przez 38 godzin, zanim u dziecka pojawiły się dolegliwości i każdy skurcz dosłownie zatrzymywał jego serce, było bardzo wygodne" a – napisała Raye. Zgadzamy się z nią w 100 procentach!
 

"Nie czuję, że ktoś zabrał mi prawdziwy poród albo że jestem gorsza. Ta blizna udowadnia, że jestem mamą-twardzielką!" – skomentowała zdjęcie Requel.

Zgadzacie się z nami, że każda mama to twardzielka?

Czytaj także: Tak wygląda poród naturalny!
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy