Richard Hutchinson najmniejszy wcześniak na świecie
fot. Facebook/Guinness World Records

Najmniejszy wcześniak świata skończył rok. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Malutki Richard Hutchinson, najmniejszy wcześniak świata, w chwili narodzin ważył mniej niż pół torebki cukru. Choć lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, chłopiec wykazał się ogromną wolą walki i właśnie świętował swoje 1. urodziny!
Hanna Szczesiak
Richard Hutchinson najmniejszy wcześniak na świecie
fot. Facebook/Guinness World Records
Ten maluch urodził się 5 czerwca 2020 roku, w 21. tygodniu ciąży, 131 dni przed planowanym terminem porodu. Ważył zaledwie 340 g, a opiekujący się nim lekarze mówili wprost – chłopiec ma 0 proc. szans na przeżycie.

Najmniejszy wcześniak świata skończył rok!

Rodzice Richarda, Rick i Beth Hutchinson, nie poddali się. Dzięki ich ogromnej miłości, ale też wspaniałym lekarzom i wielkiej sile samego maluszka chłopiec właśnie świętował 1. urodziny i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodszy wcześniak świata, któremu udało się przeżyć.

Tuż po narodzinach maluszek mieścił się w dłoni. W szpitalu, pod opieką neonatologów, spędził pół roku. Z powodu pandemii koronawirusa rodzice nie mogli czuwać przy synku. Przez sześć miesięcy, dzień w dzień, pokonywali 150 km ze swojego domu w Wisconsin do szpitala w Minnesocie. W grudniu ubiegłego roku Richard w końcu mógł opuścić oddział i wrócić z rodzicami do domu.

W rozmowie z mediami tata chłopca przyznał, że głęboko wierzy, że dzięki temu, że on i jego żona nie poddali się ani na chwilę, ich synek jest dzisiaj z nimi. „Wiedział, że może na nas liczyć” – mówił Rick Hutchinson. I jak tu nie wierzyć, że miłość rodziców jest w stanie pokonywać największe przeszkody?Zobacz także:
Redakcja poleca: Wcześniak może być geniuszem: jak Einstein – film
Einstein, Newton, Churchill, Napoleon Bonaparte - wszyscy oni byli wcześniakami. Wcześniaki często dlatego rodzą się wcześniej niż dzieci urodzone o czasie, bo mają więcej do zaoferowania światu niż dzieci urodzone o czasie - mówi prof. Ryszard Lauterbach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy