Meghan i Harry pokazali zdjęcie synka
fot. ONS.pl

Meghan i Harry pokazali najnowsze zdjęcie synka. Była ku temu szczególna okazja

Do tej pory mogliśmy chłopca obejrzeć tylko raz. Aby uczcić wyjątkowe święto, na instagramowym profilu księstwa Sussex pojawiło się nowe zdjęcie Archie'ego. Jest przesłodki!
Agnieszka Majchrzak
Meghan i Harry pokazali zdjęcie synka
fot. ONS.pl
Archie Mountbatten-Windsor urodził się dokładnie 6 maja 2019 roku. Książęca para kilka dni po narodzinach synka pojawiła się w St. George's Hall w zamku Windsor, aby oficjalnie zaprezentować maleństwo w świetle jupiterów. Od tamtej pory nie pokazywali chłopca.

Harry dumny tata

Jedynie w Dzień Matki księżna Meghan upamiętniła synka, zamieszczając na Instagramie zdjęcie jego stóp. Tło fotografii stanowiły niezapominajki, które były hołdem dla matki Harry'ego księżnej Diany, gdyż były to jej ulubione kwiaty. Tym razem z innego powodu Meghan umieściła zdjęcie synka. Zrobiła to, aby uczcić jego tatę.

W trzecią niedzielę czerwca w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Ojca i to była przyczyna, dla której księżna Meghan opublikowała zdjęcie maleństwa. Fotografia jest stylowa, w kolorze sepii. Widać na niej, jak maluszek trzyma swojego tatę za palec. Doskonale widać jego twarzyczkę, jest śliczny.

„Szczęśliwego Dnia Ojca! I wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego Dnia Ojca dla księcia Sussexu” – czytamy w podpisie pod zdjęciem.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Kiedy chrzciny?

W mediach pojawiły się szczegóły dotyczące chrztu Archiego, który ma się odbyć, według "The Sunday Times", w lipcu, w   kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Królewski ekspert Richard Fitzwilliams powiedział CNN, że chrzciny prawie na pewno będą miały miejsce w kaplicy, ponieważ w tym miejscu został ochrzczony książę Harry, tam także odbył się jego ślub z Meghan w maju 2018 roku.

Fitzwilliams podkreślił, że chrzest dziecka Meghan i Harrego będzie „wysoce znaczącym” wydarzeniem, ponieważ Archie jest pierwszym królewskim dzieckiem urodzonym przez rodziców różnych narodowości.
 

Zgodnie z królewską tradycją

Mimo, że księżna Meghan już nie raz już postąpiła wbrew zwyczajom brytyjskiej rodziny królewskiej (chciała rodzić w domu, nie zgodziła się na wyjście z dzieckiem do fotoreporterów krótko po porodzie), to jednak oczekuje się, że chrzest będzie miał tradycyjną oprawę. Królewskie chrzciny są na dworze brytyjskim raczej prywatnymi uroczystościami, w których uczestniczą rodzina, bliscy przyjaciele i rodzice chrzestni oraz ich małżonkowie.

Ceremonia ma być prowadzona przez dziekana Windsoru, księdza Davida Connera, i arcybiskupa Canterbury, Justina Welby, który jest głową kościoła anglikańskiego. Archie zostanie ochrzczony wodą z rzeki Jordan, co ma szczególne znaczenie dla wyznania żydowskiego i chrześcijańskiego - w rzece tej Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela.

Książe Archie będzie ubrany w dokładną replikę historycznej królewskiej sukni do chrztu, która została zamówiona przez królową Wiktorię i po raz pierwszy użyta w 1841 roku, na chrzest jej najstarszej córki, księżniczki Wiktorii. Oryginał, który został wykonany z jedwabiu Spitalfields i koronki Honiton, nosiło 62 królewskich dzieci, w tym królowa Elżbieta, książę William i Książę Harry. Replika sukni została zamówiona przez królową w 2004 roku, ponieważ oryginał uznano za zbyt delikatny do dalszego wykorzystywania. Chrzczone w niej były dzieci Kate i Williama.

Źródło: wprost.pl, CNN.com

  [content:0_5043,1_2960,2_1029,0_23037:CMNews]

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy