GRY
 
 

Najpiękniejsze obrazki dla dzieci – aukcja charytatywna dla Fundacji Przyjaciółka [FILM]

Piękne ilustracje, wielkie emocje i naprawdę duże pieniądze! – tak w skrócie można opisać aukcję charytatywną „Obrazki do pokoju Twojego Dziecka”. Całkowity dochód z wylicytowanych dzieł został przekazany na leczenie chorych i niepełnosprawnych dzieci. Obejrzyj relację z tego niesamowitego wydarzenia!

To był dzień wspaniałych emocji: 18 czerwca w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się charytatywna aukcja prac największych polskich ilustratorów dziecięcych. Licytowano prace m.in. takich mistrzów jak: Edward Lutczyn, Józef Wilkoń, Janusz Stanny, Joanna Concejo – i wielu innych.

Licytację charytatywną: „Obrazki do pokoju Twojego dziecka” wymyśliły osoby związane z miesięcznikiem „Twoje Dziecko”. Pierwsza edycja akcji odbyła się już dwa lata temu, w 2014 r., i tak samo jak tegoroczna, odniosła wielki sukces!
– Miesięcznik „Twoje Dziecko” zawsze współpracował ze świetnymi ilustratorami. Kiedyś byli to m.in. Edward Lutczyn czy też Daniel de Latour, teraz są to młodzi, ale już znani i uznani artyści, tacy jak np. Dominika Czerniak czy Agata Juszczak – mówiła red. prowadząca miesięcznik „Twoje Dziecko”, Aleksandra Sobieraj. 

Ci, którym udało się wygrać kolejne aukcje, mogli się cieszyć podwójnie. Po pierwsze, dlatego, że zdobyli – mimo nieraz zaciętych licytacji! – mistrzowskie dzieło. Po drugie, bo wydane przez nich pieniądze pomogą tym, którzy nie mieli zbyt wiele szczęścia w życiu. Całkowity dochód z aukcji „Obrazki do pokoju Twojego Dziecka” został przekazany na leczenie chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji Przyjaciółka. 
To superpomysł, żeby dać swojemu dziecku piękną, wyjątkową pracę, która będzie u niego na ścianie, a jednocześnie, żeby ono wiedziało, że ta praca komuś pomogła – mówiła na aukcji Joanna Luberadzka-Gruca, szefowa Fundacji Przyjaciółka. – Fundacja Przyjaciółka, żeby pomagać, musi mieć pieniądze. Ich zbieraniu służą właśnie tego typu akcje jak ta. Wszystkie pieniądze, jakie dostaniemy ze sprzedaży tych pięknych, wyjątkowych ilustracji, przekażemy na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci. 

Licytację poprowadziła znana dziennikarka i podróżniczka, Beata Pawlikowska, która jednocześnie sama na aukcję przekazała dwa swoje obrazki. Tuż przed samą aukcją mówiła Babyonline.pl: 
– Kiedy oglądałam te obrazy w katalogu, to pomyślałam, że wlaściwie każdy z tych obrazków może być pewnym komunikatem dla dziecka.
Wskazując na namalowany przez siebie obrazek „Freedom of the heart” (ang. „Wolność serca”) mówiła, że chciała poprzez niego przekazać, iż wszystko jest możliwe.
Jeżeli coś sobie wymarzę, jeżeli coś sobie wymyślę, jeśli czegoś zapragnę, to jeśli włożę w to wystarczająco dużo pracy i pasji, to na pewno to osiągnę – mówiła. 


Wystawa i licytacja ”Obrazków…” nie odbyłaby się, gdyby nie wielkie serce samych artystów. Wszyscy ilustratorzy przekazali swoje prace za darmo – i, jak zapewniała współorganizoatorka wydarzenia, Tatiana Audycka-Szatrawska, żadnego z artystów nie trzeba było namawiać do udziału w aukcji! 

  • Organizatorkami aukcji były: Tatiana Audycka-Szatrawska i Beata Walczak. 
  • Wystawa i licytacja "Obrazków do pokoju Twojego Dziecka" odbyła się dzięki uprzejmości Anny Grunwald i Magdy Wrzesińskiej w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
  • Za profesjonalną oprawę wszystkich prac odpowiadali Piotr Lelek i Julia Rey z krakowskiego laboratorium fotograficznego LabLab.
  • Za scenografię i ekspozycję prac odpowiadali Alicja Grążawska i Wojtek Zbroja z Odniechcenia i Rent Design.
  • Do 31 sierpnia pozostałe po aukcji prace można obejrzeć i kupić w galerii Autograf w Warszawie (ul. Grochowska 342). 
  • Głównym partnerem aukcji „Obrazki do pokoju Twojego Dziecka” była firma Nestle.
  


Obejrzyj ilustracje zlicytowane na aukcji charytatywnej „Obrazki do pokoju Twojego Dziecka”
Doładuj
Przeładuj