najpopularniejsze imiona dla dzieci 2016 z podziałem na województwa
fot. Fotolia

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2016 – ranking

W 2015 roku najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki była Zuzanna, a dla chłopca – Jakub, a jakie imiona najchętniej nadawaliśmy dzieciom w 2016 roku?
Karolina Stępniewska
najpopularniejsze imiona dla dzieci 2016 z podziałem na województwa
fot. Fotolia
W rankingu najpopularniejszych imion dla dzieci 2016 nastąpiły zmiany, w tym jedna zaskakująca! W 1. dziesiątce najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek i chłopców od lat nie było dużych różnic, najczęściej zmiany dotyczyły tylko pozycji, które zajmuje dane imię. Wyjątkiem było najpopularniejsze imię dla chłopca – tu od 2003 roku niepodzielnie królował Jakub. Czy w rankingu najpopularniejszych imion dla dzieci w 2016 roku Jakub znowu zwyciężył wśród najczęściej nadawanych imion męskich? A czy najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki w 2016 roku została Zuzanna, tak jak rok wcześniej? Spójrzmy na listę najpopularniejszych imion 2016 r., przygotowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Przypomnijmy też, jakie imiona Polacy nadawali swoim dzieciom najchętniej w  2014 i 2015 roku.

Najpopularniejsze imiona 2016

Na liście najpopularniejszych imion dla dzieci w 2016 roku zmiana na 1. miejscu imion męskich! Jakub został zdetronizowany przez Antoniego i to po kilkunastu latach niepodzielnego królowania! Na podstawie danych z pierwszego półrocza 2016 r., zebranych przez Urząd Stanu Cywilnego w Malborku oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, przewidywaliśmy, że na liście najczęściej nadawanych imion dla dzieci 2016 pojawią się niespodzianki. Wyglądało jednak na to, że Jakub odda prowadzenie Janowi, a nie Antoniemu.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców z podziałem na województwa przedstawia poniższa grafika:

Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2016

Wśród najczęściej wybieranych imion dla dziewczynek zwycięża ponownie Zuzanna, a jak przedstawiają się kolejne miejsca w rankingu? 12 najpopularniejszych imion dla dziewczynek i częstotliwość ich nadawania przedstawia poniższa infografika:

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2016

Najczęściej nadawanym imieniem męskim w 2016 roku był Antoni. Zobacz, jakie imiona dla chłopców były najpopularniejsze w 2016 roku:Sprawdź znaczenia imion i wybierz imię dla dziecka w naszej Księdze imion dla dzieci (kliknij w obrazek):


Zobacz pełną listę najpopularniejszych imion 2016 na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Najpopularniejsze imiona w 2014

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków

Najpopularniejsze imiona 2015

 • Zuzanna, Lena, Julia, Maja, Zofia
 • Jakub, Antoni, Szymon, Jan, Filip

Ranking najpiękniejszych imion babyonline.pl – TOP 5

Koniecznie sprawdźcie też nasz ranking najpiękniejszych imion, w którym to wy – czytelnicy babyonline.pl – oddajecie głosy i wyznaczacie trendy! 

Dziewczynki:
 • Alicja
 • Zuzanna
 • Amelia
 • Julia
 • Lena
Chłopcy:
 • Antoni
 • Aleksander
 • Adam
 • Alan
 • Jakub

Jakie imiona można nadawać dzieciom w Polsce?

Pamiętajcie, że w 2015 roku zmieniło się prawo dotyczące nadawania imion - można już w Polsce nadawać dzieciom imiona obcego pochodzenia oraz zdrobniałe formy imion.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy