Najpopularniejsze imiona 2018? Wybierz ty! [PLEBISCYT]

Masz swoje ulubione imię dla chłopca i dziewczynki? Zagłosuj na nie i sprawdź, jaką pozycję zajmuje w plebiscycie użytkowników Mamotoja.pl.
Imię dla dziecka
fot. AdobeStock
Zastanawiasz się, jakie wybrać imię dla chłopca? Nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziewczynki? Podpowiedzią, z której korzysta wielu rodziców, są rankingi popularnych imion za ostatni rok. Dla jednych to gotowa lista, z której łatwo wybrać modne imię. Dla innych wręcz przeciwnie - to ściągawka, których imion unikać, by dziecko nie mało swoich imienników w klasie. Na oficjalne dane z Ministerstwa Cyfryzacji za rok 2018 trzeba jeszcze poczekać, ale zapraszamy was do zabawy. W naszym plebiscycie znajdują się imiona nadawana często w pierwszej połowie 2018 roku, ale o tym, które zajdzie się na pierwszym miejscu rankingu, zadecydujecie wy!

Popularne imiona dla dziewczynek:

Zuzanna
Ambitna oraz zaradna. Rozważnie gospodaruje pieniędzmi, tak aby zawsze na wszystko starczyło. Jest dobrym, solidnym pracownikiem, którego bez obaw można obsadzić na odpowiedzialnym stanowisku.

Julia
Uczuciowa i romantyczna. Pomimo wrażliwego charakteru doskonale wie, czego chce. Potrafi też manipulować ludźmi tak, aby spełniali jej kaprysy. Bardzo lojalna wobec rodziny i przyjaciół. Jeśli kogoś znielubi, to już na zawsze.

Zofia
Stanowcza oraz nieco apodyktyczna. Uważa, że wszystko wie najlepiej, w związku z czym chciałaby rządzić zarówno rodziną, jak i życiem swoich znajomych. Jeśli ktoś odrzuci jej rady, potrafi się bardzo obrazić.

Maja
Subtelna i uduchowiona. Bardzo często wybiera wolne zawody, związane ze sztuką. Pracuje pilnie oraz systematycznie, toteż zwykle szybko odnosi sukces. Jest dobrym dyplomatą, dzięki czemu potrafi załatwić nawet bardzo trudne sprawy.

Hanna
Przebojowa i stanowcza. Potrafi sumiennie pracować na swój sukces. W głębi sera niezbyt pewna siebie, co sprawia, że jest bardzo drażliwa na swoim punkcie i łatwo się obraża. Lubi ładne stroje i drogie kosmetyki.

Lena
Przebojowa i bardzo rodzinna. Rzadko chodzi smutna, gdyż z reguły ma świetny nastrój, a swoim poczuciem humoru potrafi rozbawić całe towarzystwo. Bywa bardzo rozrzutna, ale potrafi też zarabiać pieniądze.

Zobacz też: Imiona dla dziewczynek

Popularne imiona dla chłopców:


Antoni 
Ciekawy świata i niezwykle towarzyski. Nie cierpi nudnych zebrań, za to doskonale bawi się na dobrze zorganizowanej imprezie. Bardzo solidny i odpowiedzialny w pracy, w domu najchętniej unika wszelkich obowiązków. Dobry organizator.

Jakub
Ambitny, towarzyski i nieco zbyt zaborczy. Zazdrosny o swoich przyjaciół. Chciałby, aby stale byli do jego dyspozycji. Wrodzoną inteligencję oraz poczucie humoru potrafi wykorzystać do bardzo złośliwych żartów. Nie umie przegrywać.

Jan
Indywidualista o nieco samotniczym usposobieniu. Jest niemal wszechstronnie uzdolniony i świadomość tego sprawia, że czasem przecenia własne siły. Opracowuje śmiałe plany, ale ich realizację woli powierzać innym.

Szymon
Żywiołowy oraz uparty, a przy tym bardzo marzycielski. W swojej wyobraźni potrafi zbudować cały drugi świat. Nie przeszkadza mu to jednak realnie patrzeć na życie i zarabiać duże pieniądze. Marzenia pomagają mu się zrelaksować.

Aleksander
Wytrwały i zdyscyplinowany. Lubi porządek wokół siebie oraz jasne, proste zasady życiowe. Nie ufa nowomodnym nowinkom, woli stare sprawdzone rozwiązania. Potrafi podejmować szybkie i odważne decyzje.

Franciszek
Rozważny i uczuciowy. Ma w sobie wiele ciepła oraz ogromną życzliwość dla ludzi. Potrzebuje świadomości, że jest lubiany i szanowany. Nie potrafi oszukiwać ani kręcić. Każdemu stara się dogodzić.

Zobacz też: Imiona dla chłopców

Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Doładuj
Przeładuj