Wiemy, jakie imiona są na topie w Warszawie w tym roku

I jest to niespodzianka!
Popularne imiona dla dzieci w Warszawie 2018
fot. AdobeStock
Dane obejmują pierwszy kwartał 2018 roku i pochodzą z warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Do końca marca w Warszawie urodziło się 9 tysięcy 238 dzieci.

Zuzanna zdetronizowana

Do tej pory niekwestionowaną królową ogólnopolskich rankingów imion była Zuzia. To jej przypadła korona w ubiegłym roku. Ale nowy rok, przynajmniej w Warszawie, wprowadził zmiany na szczycie zestawień najpopularniejszych imion. Okazuje się, że to Zofia jest tym imieniem, które warszawiacy najchętniej nadają swoim córeczkom.

Drugie miejsce na podium przypadło Julii, zaś trzecią pozycję zajęła Hanna. Do końca marca w stolicy urodziło się 198 Zofii, 175 Julii oraz 171 dziewczynek o imieniu Hanna.
Redakcja poleca: 5 rad jak wybrać imię dla dziecka
Czas ucieka, brzuch rośnie, a ty wciąż nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając imię dla dziecka.

Przetasowania na podium dla chłopców

W rankingu najpopularniejszych imion dla chłopców w stolicy w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku także są niespodzianki. Nie króluje Jakub, który był zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu w 2017 roku. W stolicy to Jan dzierży palmę pierwszeństwa. Z danych urzędu cywilnego wynika, że do końca marca na świat w Warszawie przyszło 263 Jasiów. Drugie miejsce na podium przypadło Aleksandrowi (183 chłopców), zaś trzecie – Jakubowi (183 chłopców).

Z listy najpopularniejszych imion dla dziewczynek wynika, że kolejne miejsca w "złotej dziesiątce" zajęły: Maria (169 dziewczynek), Alicja (161), Zuzanna (154), Maja (129), Helena (117), Pola (108) oraz Natalia (108). Wśród chłopców kolejne miejsca, poza podium, zajęli: Antoni (178), Franciszek (158), Adam (149), Stanisław (148), Szymon (144), Mikołaj (139) oraz Wojciech (126).

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla czytelniczek mamotoja.pl! Kliknij w grafikę:Ranking pokazuje, że w ostatnich latach rośnie popularność takich imion dla dziewczynek jak Pola, Hanna, czy Barbara. W przypadku imion męskich przybywa z roku na rok Adamów i Marcelów.
Spada popularność Zuzanny, zaś wśród chłopców Mateusza i Maksymiliana. Niezmiennie popularne są Maja, Szymon i Stanisław.

To zestawienie pokazuje, że przy wyborze imienia dla córeczki lub synka warszawiacy nie kierują się chęcią bycia oryginalnym lub niepowtarzalnym. Wybierają imiona popularne w przeciągu ostatnich 10 lat oraz tradycyjne, odwołujące się mocno do naszej historii i kultury.

A wy jakie imiona nadałyście swoim dzieciom? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Idą Święta!

Dziecięce problemy