Najpopularniejsze imiona dzieci polskich gwiazd i celebrytów
fot. Anna Guzik/Facebook, Paulina Sykut-Jeżyna/Instagram, Katarzyna Burzyńska/Instagram), Robert Lewandowski/Instagram

Najpopularniejsze imiona dla dzieci wśród polskich gwiazd – tradycja wygrywa!

Xavier czy Henryk? Które imię bardziej pasuje do dziecka celebryty? Przyjrzeliśmy się wyborom rodzimych gwiazd i wiemy już, czy wolą imiona tradycyjne czy nietypowe!
Karolina Stępniewska
Najpopularniejsze imiona dzieci polskich gwiazd i celebrytów
fot. Anna Guzik/Facebook, Paulina Sykut-Jeżyna/Instagram, Katarzyna Burzyńska/Instagram), Robert Lewandowski/Instagram
Wybór imienia dla dziecka może nastręczać pewnych trudności, wszak imion jest wiele, a dzieci najwyżej kilkoro. Czy wybrać imię oryginalne, czy może lepiej tradycyjne? Polskie, czy zagraniczne? Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak z tym problemem radzą sobie nasze rodzime gwiazdy, celebryci, ludzie znani z mediów.

Jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci w tych kręgach? Czy Klara Roberta Lewandowskiego wpisuje się w obecne trendy? A może nadal popularniejsze są imiona takie jak Koko lub Etiennette? Wygląda na to, że te dwa nurty: albo imiona nietuzinkowe, często brzmiące raczej dziwnie w naszej kulturze, albo klasyczne polskie imiona, nadal współistnieją. Ten drugi trend zyskuje jednak na sile, co bardzo nas cieszy!

Najpopularniejsze imiona dzieci gwiazd

Po chwilowym zachwycie oryginalnymi imionami dla dzieci, które zadziwiały w naszym kręgu kulturowym, tak jak imiona dzieci Michała Wiśniewskiego - Xavier, Fabienne, Etiennette i Vivienne, czy imię syna Doroty Gawryluk - Nikon, od kilku lat polscy celebryci sięgają coraz chętniej po klasyczne imiona. Są więc Zofie, Franciszkowie, Basie i Stasie. Bezwzględnie najpopularniejszym imieniem dla chłopca wśród polskich gwiazd okazał się Henryk, a dla dziewczynki Helena i Zofia. Jakie jeszcze imiona są popularne?
Redakcja poleca: 5 rad jak wybrać imię dla dziecka
Czas ucieka, brzuch rośnie, a ty wciąż nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając imię dla dziecka.

Jak polskie gwiazdy nazywają swoje dzieci?

Ostatnio na ustach wszystkich jest oczywiście Klara, bo tak swoją córkę nazwali Robert i Anna Lewandowscy. Wróżymy temu imieniu duży wzrost w rankingach popularności! A oto jakie inne imiona wybrali dla swoich córek i synów polscy gwiazdorzy, celebryci i osobistości znane z mediów – jak widać pokrywają się z rankingami najpopularniejszych imion dla dzieci w kraju:
 
 

Proud Daddy of Klara. Wonderful feeling ❤️ @annalewandowskahpba ❤️ #rl9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 
  • Henryk – to imię dla syna wybrali Katarzyna Zielińska, Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, Michał Żebrowski, Rozalia Mancewicz i Kasia Burzyńska.
  • Helena – tak ma na imię córka Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Cichopek, Piotra Rubika.
  • Zofia – tak mają na imię córki Agnieszki Sienkiewicz, Rafała Mroczka i Małgorzaty Sochy.
 
 

Pora karmienia. #motherandson #chillout #relax #homesweethome

Post udostępniony przez Katarzyna Burzyńska-Sychowicz (@katarzyna_burzynska_sychowicz)

  • Janina – tak nazywają się córki Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora oraz Anny Czartoryskiej.
  • Barbara – imię córki Małgorzaty Sochy oraz Anny Guzik.
  • Bogna – tak nazwały swoje córki Anna Guzik i Sylwia Grzeszczak.
  • Jan Franciszek Małgorzata Kożuchowska wybrała te imiona dla swojego syna, Franciszek to też imię drugiego syna Michała Żebrowskiego, a Jan to imię syna Natalii Kukulskiej.
  • Stanisław – to imię nosi syn Justyny Steczkowskiej oraz syn Małgorzaty Rozenek.

Pozostałe imiona dzieci gwiazd

Ładne imiona dla dzieci wybrali też Paulina Sykut-Jeżyna (Róża), Marcin Mroczek (Ignacy), Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko (Konstanty i Aleksander), Anna Mucha (Stefania i Teodor), Małgorzata Rozenek (oprócz Stanisława, ma też syna Tadeusza) oraz Otylia Jędrzejczak, która niedawno urodziła córkę Marcelinę. Podoba nam się też wybór Agnieszki Chylińskiej – piosenkarka jest mamą Ryszarda, Krystyny i Estery oraz Magdaleny Różdżki, która dała swojej córce na imię Wanda, a córka Doroty Gardias ma na imię Hanna.
 

Zapomniane imiona wracają do łask

W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost popularności starych imion w rankingach najczęściej nadawanych imion w Polsce. Socjolodzy są zdania, że za tę modę odpowiadają w części właśnie znani ludzi, którzy chętnie wybierają zapomniane lub trącące myszką imiona. W dzisiejszych czasach obecność Stasia, Rysia czy Franka w klasie naszego dziecka w ogóle nie dziwi. Najprawdopodobniej zresztą będzie miał swoich imienników! Podobają się wam te imiona tak bardzo jak nam?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy