Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w l kwartale 2020
fot. Adobe Stock

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2020 r.

Jakie imiona królowały w 1. połowie 2020 roku? Prym zdecydowanie wiedzie Julia. Polacy nadali to imię swoim córeczkom aż 3 tys. 649 razy. W pierwszej trójce znalazła się także Zuzia i Zosia.
Joanna  Biegaj
Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w l kwartale 2020
fot. Adobe Stock
Ministerstwo Cyfryzacji podało dane na temat tego, jakie imion rodzice najchętniej wybierali dla dziewczynek w pierwszej połowie 2020 roku. Na podium znajduje się Julia, Zuzanna i Zofia. Ranking wygląda podobnie jak w przypadku najpopularniejszych imion w 2019 roku

Julia - najchętniej wybierane imię dla dziewczynki w 2020 r.

Niezaprzeczalnym liderem wśród najchętniej nadawanych imion była Julia. Imię to dostało aż 3 649 dziewczynek. Jest to imię pochodzenia łacińskiego. Kobiety, które je noszą charakteryzuje lojalność, uczuciowość, wrażliwość i romantyczność.

Najczęściej nadawane imiona dla dziewczynek

Polacy nie decydowali się w 2020 roku na zagraniczne imiona. W zestawieniu nie ma także takich, które byłyby dziwne i nietypowe. Poza Julią, najpopularniejsze imiona w l kwartale 2020 roku to:
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji​

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy