imiona męskie
fot. Fotolia/Babyonline.pl

Jakie imiona dla chłopców wybieramy w 2017 r. najczęściej i najrzadziej?

Najpopularniejsze imiona męskie w pierwszym półroczu 2017 roku raczej nie dziwią, za to te nadawane najrzadziej mogą być zaskakujące! Jest w czym wybierać, jeśli szukasz imienia dla syna.
Karolina Stępniewska
imiona męskie
fot. Fotolia/Babyonline.pl
Wybór imienia męskiego nie powinien nastręczać większych trudności, ponieważ jest wiele chłopięcych imion, które są piękne. Pozostaje tylko podjąć decyzje, czy chcemy, aby syn nosił imię, które jest popularne, czy rzadkie. Ta lista najrzadziej i najczęściej nadawanych imion męskich w pierwszym półroczu 2017 roku, powinna pomóc w wyborze nawet najbardziej niezdecydowanym!

Najpopularniejsze imiona męskie w 2017 roku (pierwsze półrocze)

Kiedy będziesz załatwiać formalności po porodzie, miej pewność, że właśnie to imię męskie chcesz nadać synowi. Imię można oczywiście zmienić, ale wymaga to pewnego zachodu. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku, rodzice najczęściej wybierali następujące imiona dla chłopców (+ liczba dzieci, które je otrzymały):
  • Antoni - 5015
  • Jakub - 4505
  • Jan - 4165
  • Szymon - 4089
  • Franciszek i Filip - 3447 (ex equo)
  • Aleksander - 3290
  • Wojciech - 3145
  • Kacper - 3042
  • Mikołaj - 3025
  • Adam - 2543
Po raz kolejny najbardziej lubiane okazały się imiona męskie, które już od wielu lat królują w rankingach popularności imion dla chłopców: w żłobkach i przedszkolach znowu będzie więc królował Kuba, Jaś, Antek i Szymek. Imiona z pierwszej 10 najczęściej nadawanych imion męskich są ponadczasowe i piękne, a ich znaczenie bez problemu można sprawdzić w Księdze imion, co przestaje być oczywiste w przypadku niektórych nietypowych i nowoczesnych imion dla chłopców.
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Najrzadziej nadawane imiona męskie w 2017 roku (pierwsze półrocze)

Jeśli nie chcesz, aby twój syn miał imienników w swojej grupie przedszkolnej, możesz wybrać imię dla chłopca, które jest rzadko nadawane. Oto 10 przykładowych nietypowych imion dla chłopca, które w pierwszym półroczu 2017 roku, z których każde otrzymało tylko 2 nowo narodzonych chłopców: Wśród najrzadziej nadawanych imion męskich w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku, najwięcej jest imion obcojęzycznych, co wskazywałoby na to, że przynajmniej jeden z rodziców dziecka jest obcokrajowcem lub stałe miejsce zamieszkania dziecka jest za granicą. Dużą popularnością cieszą się angielskie imiona męskie, co jest zrozumiałe ze względu na dużą liczbę Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy