GRY
 
 

Nie chcesz, żeby dziecko miało oklepane imię? Te są rzadko nadawane!

Jeśli nie chcesz, żeby twoje dziecko miało na imię tak jak połowa dzieci z przedszkola, spójrz, jakie imiona nadawano w ubiegłym roku najrzadziej i znajdź to idealne!

ranking najrzadziej nadawanych imion 2016
fot. Fotolia
Ranking najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku to przydatna sprawa dla rodziców, którzy szukają imienia dla dziecka, ale nie chcą takiego, które jest bardzo popularne, bo woleliby, żeby w ich dziecko nosiło imię, którego nie będzie dzielić z innymi rówieśnikami w grupie przedszkolnej czy w klasie. Szukając imienia, które nie znajduje się na szczytach list popularności, możecie spojrzeć na najpopularniejsze imiona w 2016 roku i po prostu omijać te, które tam się znajdują, ale spojrzeć właśnie na listę tych najrzadziej nadawanych i sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś, które podoba się wam szczególnie. 

Może wymarzone imię dla waszego dziecka znajduje się właśnie w tym rankingu? Pamiętajcie także, żeby sprawdzić znaczenie imienia dla dziecka i jeśli wam odpowiada - możecie uznać poszukiwania idealnego imienia dla dziecka za zakończone! Możecie też sprawdzić w rankingu imion Babyonline.pl, jakie imiona dla dzieci podobają się naszym czytelniczkom najbardziej i najmniej. 
 
Zestawienie najrzadziej nadawanych imion w 2016 roku zostało przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji na podstawie danych zgromadzonych w rejestrze PESEL (stan na 17.01.2017 r.). Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu nie uwzględnione zostały imiona, które nadano mniej niż 5 razy.

Kliknij w obrazek i przejdź do Księgi imion dla dzieci:


Najrzadziej nadawane imiona w 2016 roku

W tym rankingu znajdziecie 29 imion dla dziewczynek i 37 imion dla chłopców z końca listy Ministerstwa – każde z tych imion nadano tylko pięciorgu dzieciom w 2016 roku. Wiele jest tu imion obcojęzycznych, ale są także formy zdrobniałe polskich imion i imiona staropolskie. Jest to możliwe dzięki zmianie w polskim prawie, które od 2015 r. zezwala na nadawanie takich imion dziecku. Dla porównania zwycięskie imię męskie – Antoni -  otrzymało 9183 chłopców, a żeńskie – Zuzanna - 8837 dziewczynek.
Redakcja poleca: Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2016 - wasze typy. FILM
Klasyczne lub oryginalne, krótkie i długie - oto ranking najpopularniejszych imion dla dzieci w 2016 roku wg naszych czytelniczek. Sprawdź, czy imię Twojego dziecka jest na liście!
Doładuj
Przeładuj