Najrzadsze imiona dla dzieci 2019
fot. AdobeStock

Najrzadziej nadawane imiona w Polsce w 2019 r. Bardzo oryginalne!

W minionym roku jedynie dwukrotnie zostały nadane trzy imiona żeńskie oraz dwa imiona męskie. Sześć dziewczynek i czterech chłopców może czuć się naprawdę wyjątkowo!
Milena Oszczepalińska
Najrzadsze imiona dla dzieci 2019
fot. AdobeStock
Jakie imię wybrać dla dziecka, żeby zaoszczędzić mu w przyszłości bycia jedną z pięciu Zuź w klasie lub jednym z trzech Antosiów? To pytanie zadają sobie pewnie rodzice, dla których głównym kryterium doboru imienia jest jego oryginalność. Ministerstwo Cyfryzacji podało kilka dni temu zestawienie dwudziestu najpopularniejszych dziecięcych imion – dziesięciu dziewczęcych i dziesięciu chłopięcych, nadawanych przez rodziców w 2019 roku. Ta lista raczej nie zaskakuje. Królują na niej imiona, które rzeczywiście często słyszymy, gdy pytamy młodych rodziców o to, jak nazwali swoje maleństwo.

Ministerstwo podało jednak również imiona, które były dawane noworodkom urodzonym w 2019 najrzadziej. Rodzice musieli się naprawdę nagłowić, żeby znaleźć tak unikatowe imiona dla swoich dzieci. Jesteście ciekawi, jak brzmią?

Najrzadzniej nadawane imiona dziewczęce w 2019 roku

W minionym roku trzy imiona żeńskie zostały nadane tylko dwukrotnie. Urodziły się po dwie dziewczynki, które nazywają się:
  • Zoi,
  • Emi,
  • Eileen.
Imiona te zdecydowanie nie są polskie, ani słowiańskie. Przyznacie jednak, że brzmią pięknie, prawda?
Redakcja poleca: 5 rad jak wybrać imię dla dziecka
Czas ucieka, brzuch rośnie, a ty wciąż nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając imię dla dziecka.

Najrzadziej nadawane imiona chłopięce w 2019 roku

W przypadku chłopców dwa imiona zostały zarejestrowane w USC dwukrotnie. Są to:
  • Javier,
  • Fabien.
Również są bardzo oryginalne, choć wydaje się, że mniej nietypowe, niż powyższe imiona dziewczęce.

Zobacz też: Najpopularniejsze imiona 2019 dla chłopców i dziewczynek

Imiona nadane tylko jednemu chłopcu i jednej dziewczynce

Na stronie ministerstwa czytamy, że w rankingu nie przedstawiono imion, które zostały wybrane tylko jednokrotnie. Identyfikacja dzieci, które je noszą, byłaby bardzo łatwa, dlatego zdecydowano, że zostaną one utajnione. „W naszym rankingu nie ujawniamy, jakie imiona zostały nadane tylko jednemu dziecku. Nie robimy tego z uwagi na ochronę danych osobowych. Łatwo byłoby zidentyfikować takiego malucha, a ani on, ani jego rodzice mogą sobie tego nie życzyć i to szanujemy” – napisane jest w wyjaśnieniu.

Co sądzicie o tak unikatowych imionach? Sami wybierając imię dla dziecka staracie się, żeby było nietuzinkowe, czy wręcz przeciwnie, preferujecie modne i popularne imiona? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: www.gov.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy