najsilniejsze dziecko świata
fot. Adobe Stock

„Najsilniejsze dziecko świata" – urodziła się dziewczynka z niezwykłymi zdolnościami!

Na imię ma Lula, ma zaledwie 2 miesiące i nie przestaje zadziwiać swoich rodziców. Już została okrzyknięta „najsilniejszym dzieckiem świata"!
Agnieszka Majchrzak
najsilniejsze dziecko świata
fot. Adobe Stock
Malutka Lula od momentu narodzin jest wyjątkowym dzieckiem. Rozwój fizyczny dziewczynki wielokrotnie przekracza możliwości niemowląt w jej wieku. Już kilka dni po przyjściu na świat Lula pokazała swą wyjątkową moc, wprawiając mamę i tatę w zdumienie.

Pięciodniowy noworodek podnosi główkę!

23-letnia Emily Derrick i 31-letni Tezra Finn-Johnston mieszkają w Bristolu w Anglii. Niespełna cztery miesiące temu para powitała na świecie swoją córeczkę Lulę. Zaraz po jej urodzeniu, po wyjściu ze szpitala, okazało się, że dziewczynka ma niezwykłe zdolności. Kiedy miała zaledwie pięć dni, podnosiła już główkę. Większość niemowląt jest w stanie zrobić to dopiero w 2. miesiącu życia. Wcześniej ich mięśnie karku i szyi nie są na tyle silne.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

2-miesięczna Lula stoi samodzielnie!

Rodzice maleństwa byli jeszcze bardziej zszokowani, kiedy okazało się, że Lula w wieku zaledwie ośmiu tygodni potrafi stać na nóżkach. Taki etap w rozwoju fizycznym niemowlęta osiągają najwcześniej po skończeniu ósmego miesiąca życia, a przeciętnie dzieje się to w przedziale 9-12. miesiąca życia.

Gdy dziewczynka miała około ośmiu tygodni, jej tata próbował posadzić ją na kolanach, ale Lula mocno się zezłościła i zamiast usiąść, samodzielnie wstała. „Zamiast usiąść, po prostu stanęła na moim kolanie i nie zgięła nóg" – opowiada tata.

W ciągu kilku następnych tygodni kilkakrotnie powtórzyła swoje osiągnięcie. Teraz, mając 15 tygodni, potrafi stać na prostych nogach, ale rodzice zawsze jej asystują.


Siła zapisana w genach?

Wszyscy zastanawiają się, po kim maleństwo odziedziczyło tak niespotykaną siłę. Niewykluczone, że ma to po swoim tacie. Chociaż Tezra Finn-Johnston podkreśla, że jako dziecko rozwijał się w „standardowym" tempie, to jednak mając 13 lat, zaczął podnosić ciężary i siłować się na ręce z dorosłymi, często z nimi wygrywając.

Tata zachwycony...

Dumny tata lubi oglądać zmagania strongmanów – oczywiście z Lulą na kolanach. Żartuje, że przygotowuje ją w ten sposób do treningów. Jego zdaniem córeczka była w stanie tak szybko wstać, ponieważ po narodzinach ważyła tylko 2,5 kg – być może ma dobry stosunek masy ciała do masy mięśni.

...mama trochę mniej

Niestety mama dziewczynki, Emily Derrick, obserwuje jej postępy w rozwoju z większym niepokojem. Jak mówi, liczyła przynajmniej w początkowych miesiącach macierzyństwa na trochę spokoju, tymczasem niewykluczone, że już niedługo mała Lula nauczy się chodzić.

Źródło: fakt.pl, news.com.au

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy