najstarsze polskie mamy
fot. Instagram

Najstarsze matki polskiego show-biznesu: zdziwisz się, ile lat miała najstarsza!

Podczas gdy na świecie kobiety rodzą dzieci w coraz późniejszym wieku, w Polsce też nie brakuje mam po czterdziestce, a nawet po pięćdziesiątce! Aż trudno uwierzyć, ile lat miała najstarsza polska gwiazda, kiedy urodziła dziecko.
Magdalena Drab
najstarsze polskie mamy
fot. Instagram
Kobiety w Polsce coraz częściej nie śpieszą się z macierzyństwem. Ten trend widoczny jest też wśród celebrytek, które zostają mamami często w dość późnym wieku. Najstarsze polskie mamy to już nie tylko 40-latki!

Najstarsze mamy wśród polskich gwiazd

Kilka dni temu mamą została 51-letnia modelka Naomi Campbell. Nie wiadomo, czy urodziła dziecko naturalnie, czy skorzystała z pomocy surogatki.
 

Wiadomo jednak, że polskie celebrytki też rodzą dzieci w tak zaawansowanym wieku, a nawet... w jeszcze późniejszym! W dzisiejszych czasach to możliwe i, dzięki rozwojowi medycyny, znacznie mniej niebezpieczne niż kiedyś.

Jedną z najgłośniejszych i wyczekiwanych ciąż w polskim show-biznesie była ciąża Małgorzaty Kożuchowskiej. Aktorka urodziła synka bez komplikacji, mając 43 lata. Nie była jedyną sławną mamą po czterdziestce: piosenkarka Urszula została mamą w wieku 43 lat, podobnie jak modelka Agnieszka Maciąg oraz aktorki Kasia Warnke i Katarzyna Glinka. Inna aktorka, Tamara Arciuch, urodziła trzecie dziecko w wieku 41 lat, a Małgorzata Rozenek-Majdan powitała na świecie trzeciego synka, mając 42 lata.
 

Ale najwięcej kontrowersji wzbudziła aktorka Barbara Sienkiewicz, która została mamą jako 60-latka! Kobieta skorzystała z metody in vitro, choć, jak twierdziła, myślała już, że przegapiła najlepszy moment na macierzyństwo.

Wszystkim mamom, niezależnie od wieku, serdecznie gratulujemy. W końcu późne macierzyństwo podobno... odmładza.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Ciąża po 40. to ciąża wysokiego ryzyka. Dlaczego? [WIDEO]
Ciąża po 40. niesie większe ryzyko zatrucia ciążowego i cukrzycy ciążowej. Nie jest łatwo w nią zajść – okazuje się, że tylko u 10 proc. kobiet może dojść do naturalnego zapłodnienia. Mimo wszystko zmiana stylu życia doprowadziła do tego, że coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Dr n. med. Wojciech Gontarek, ginekolog położnik, wymienia wady i zalety ciąży po 40.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy