GRY
 
 

Nakarm psiaka... mailem! Charytatywność 2.0

Nakarmienie bezdomnego psiaka poprzez przekazanie swojego adresu mailowego? To możliwe dzięki akcji "Karmimy Psiaki".

Karmimy psiaki
fot. materiały prasowe
Zasada działania akcji jest prosta – każde 3 osoby, które wezmą udział w akcji, to jeden posiłek - Można powiedzieć, że wystarczy raz pomóc, żeby pomagać bez wysiłku każdego dnia – mówi organizatorka akcji Joanna Pawłowska. - Psiaki nakarmiło już 149 tys. osób, m.in. znane gwiazdy jak Kayah czy Martyna Wojciechowska.

Akcję wyróżnia innowacyjny mechanizm, dzięki któremu jednokrotne przekazanie swojego adresu mailowego przekłada się na stałą pomoc.

- Aby nakarmić psiaka, należy odwiedzić stronę www.karmimypsiaki.pl i wybrać czworonoga, któremu chcemy pomóc – tłumaczy organizatorka akcji Joanna Pawłowska. - Nasza inicjatywa różni się od wielu innych tym, że nie polega na codziennym klikaniu. Wystarczy pomóc poprzez podanie swojego adresu mailowego i wyrazić zgodę na otrzymanie informacji reklamowych od sponsorów. W ten sposób możemy pozyskać fundusze od sponsorów na zakup karmy i promocję akcji. Dzięki temu osoby pomagające nie ponoszą żadnych kosztów, a akcja codziennie przynosi efekty – podkreśla Joanna Pawłowska.

Akcja ,,Karmimy Psiaki” to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest zebranie środków na posiłki dla bezdomnych zwierząt, które przebywają w schroniskach. Do tej pory psiaki nakarmiło 143 tys. osób. Akcję wsparły także 24 znane gwiazdy, m.in. Kayah, zespół Myslovitz, Martyna Wojciechowska, Maryla Rodowicz, Doda, Kamil Bednarek i Robert Burneika. Dzięki akcji udało się także znaleźć nowy dom dla 41 psów.

- Akcja powstała z miłości do zwierząt oraz przekonania o tym, że jesteśmy w stanie zorganizować inicjatywę, dzięki której nie tylko zyskamy jednorazową pomoc, ale zaangażujemy internautów w walkę o polepszenie losu bezdomnych zwierząt – podkreśla Joanna Pawłowska. – Pamiętajmy, że psy cierpią zazwyczaj z powodu ludzkiej bezmyślności i nieodpowiedzialności.

Trudny psi los

W 2010 roku w 148 schroniskach skontrolowanych przez inspektorów weterynaryjnych w całej Polsce przebywało ponad 98 tys. psów i 21 tys. kotów. Pierwsza edycja akcji ,,Karmimy Psiaki” pomaga schronisku „Psitulmnie” z Zabrza, w którym ponad 300 psów czeka na odmianę swojego losu i znalezienie kochających właścicieli.

- Wśród psów, którym obecnie pomagamy, znajdują się psy rasowe, natomiast większość, to mieszańce i kundelki. Zdarzają się szczeniaki, ale także kilkunastoletnie psy, które połowę swojego życia spędziły w schronisku – mówi organizatorka akcji ,,Karmimy Psiaki’’. - Oczywiście bardzo cieszymy się z osiągniętych efektów zwłaszcza, że wszystko zawdzięczamy wyłącznie ludzkiej życzliwości. Jednak to ciągle kropla w morzu potrzeb schroniska. Oprócz karmy potrzebne są środki czystości, koce i pieniądze na leki i weterynarzy.

Patronem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Zabrzu. Organizatorzy akcji już planują pomoc dla kolejnych schronisk w Polsce.

Jak przyłączyć się do akcji:

Wejdź na stronę www.karmimypsiaki.pl
Wybierz psiaka, któremu chcesz pomóc
Zostaw swój adres e-mail
Powiedz o akcji znajomym - razem zrobimy więcej!

Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj