naklejki dla dzieci
fot. Adobe Stock

Jak zająć dziecko na długie godziny? Ten sposób to pewniak!

Co w nich jest, że pochłaniają dziecko na długi czas? To chyba magia! Spokojnie, jest na to wytłumaczenie, a na dodatek taka zabawa ma wiele korzyści dla rozwoju dziecka (i dla rodziców, którzy mogą trochę odsapnąć!).
Karolina Stępniewska
naklejki dla dzieci
fot. Adobe Stock
Naklejki, bo o nich mowa, mają w sobie coś takiego, że nie oprze im się chyba żadne dziecko. Książeczki z naklejkami pochłaniają uwagę maluchów na długi czas, bo — powiedzmy sobie szczerze — są kolorowe, zabawne i trudno się nimi znudzić! W sklepach znajdziemy naklejki, które zachwyca chyba każde dziecko: zeszyty zadań, naklejki-tatuaże, naklejki wielokrotnego użytku (nasze ulubione!), z brokatem, z ulubionymi postaciami z bajek... Przyjrzyjmy się im bliżej, wybraliśmy dla Was te najlepsze!

Naklejki wielokrotnego użytku

Ulubione naklejki moich dzieci to te od Melissa And Doug – całe arkusze naklejek wielokrotnego użytku:
Można je naklejać i odklejać, a niektóre nadają się na szyby! Nie zostawiają śladów, a jeśli się zbrudzą, wystarczy je przetrzeć ściereczką. W ofercie Melissa and Doug znajdziecie książki z ponad 100 różnorodnych naklejek do wielokrotnego użytku. Wzory z księżniczkami, dinozaurami, zwierzętami, pojazdami. Jest w czym wybierać, a dobra wiadomość jest taka, że są naprawdę dobrej jakości i posłużą dziecku przez długi czas.
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.

Naklejki 3D

Kolejna propozycja od Melissa and Doug to naprawdę niezła gratka dla dziecka. Naklejki 3D! Wyglądają niepozornie, ale po założeniu specjalnych okularów można je oglądać w trójwymiarze!

Zaproponuj dziecku stworzenie scenek i krajobrazów z tymi naklejkami i opowiadajcie sobie historie na podstawie tych obrazów.

Zeszyty zadań z naklejkami

Te książeczki są pełne rozwojowych ćwiczeń dla dzieci, a naklejki są świetnym uzupełnieniem. Dziecko musi przykleić naklejki w odpowiednim miejscu, czasem coś dorysować, coś odnaleźć... Takie zeszyty są dobrym przygotowaniem do korzystania z podręczników.
Te propozycje to zeszyty zadań z ulubionymi dziecięcymi bohaterami, ale bez problemu znajdziecie też takie "niebajkowe". Naprawdę warto podsuwać dzieciom takie książki, bo dzięki tej zabawie ćwiczą spostrzegawczość i rączki, przygotowując się do pisania.

Naklejki motywacyjne

Takie naklejki to nagrody za dobrze wykonane zadania. Możecie stworzyć tablicę, na której będziecie je naklejać np. za posprzątane zabawki, umyte ząbki czy nakarmione rybki w akwarium. Starszym dzieciom możecie proponować naklejki za sumiennie wykonane ćwiczenia logopedyczne lub zrobione zadanie domowe.

Tablica motywacyjna to pomysł behawiorystów na wzmacnianie pożądanych zachowań u dziecka. Nie wszystkim ten pomysł odpowiada, są jednak dzieci, które bardzo lubią taki sposób nagradzania. Gotowe tablice motywacyjne kupicie bez problemu na allegro, możecie też zrobić je samodzielnie. A naklejka z uśmiechniętą buźką to miły sposób na powiedzenie dziecku, że dobrze się spisało.

Naklejane tatuaże

Tatuaże zmywalne to w ogóle osobna kategoria i powinniśmy napisać na ten temat osobny artykuł (dajcie znać w komentarzu, czy chcecie!), ale nie mogło ich zabraknąć w tym zestawieniu naklejek, bo tatuaże to po prostu wspaniała zabawa i dzieci je kochają.

Dlaczego dzieci kochają naklejki?

Odpowiedź wydaje się prosta: są kolorowe i ładne. Ale to nie wszystko. Jeśli doprowadza cię do szału to, że dziecko ozdabia meble naklejkami "Dzielny pacjent", wiedz, że kryje się za tym, coś więcej niż chęć zabawy. W ten sposób dziecko pozostawia swój ślad, akcentuje swoją obecność, pokazuje, że jest z siebie dumne. Naklejki z ulubionymi bohaterami z bajek to także sposób dzieci na powiedzenie światu, co lubią i kim są.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy