Narcystyczne matki
fot. Fotolia

"Ja jestem ładna, a moje dziecko... takie brzydkie"

Myślisz, że dla każdej mamy jej dziecko jest najpiękniejsze na świecie? Jesteś w błędzie! Coraz więcej kobiet przyznaje otwarcie, że się wstydzi swojego dziecka.
Dominika Bielas
Narcystyczne matki
fot. Fotolia
Eleganckie niemowlaki na okładkach kolorowych magazynów to już nie tylko domena gwiazd. W dobie instagramowego szaleństwa coraz bardziej zwracamy uwagę na wygląd zewnętrzny i tego samego oczekujemy od naszych dzieci...

Brzydkie dzieci?

"Jesteś taki brzydki i głupi, że cię nie chcę." grzmiała Karolina W., matka Mikołaja z Legionowa koło Warszawy, która miała regularnie znęcać się nad synem. Wiele osób oburzyły te słowa nagrane przez męża kobiety. Choć jest to skrajny przypadek, to nieodosobniony, bo wygląd ma dla nas duże znaczenie. Dwa lata temu modelka Katie Price w programie "Loose Woman" wyznała, że jej niespełna 2-letnia córeczka jest brzydka! Jej zdaniem mała Bunny przypomina postać z filmu fantasy, Grincha. Dwa lata temu również głośno było o córeczce Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka pokazała dziecko na okładce jednego z magazynów, uwagę przykuł jednak jeden szczegół. Czujni internauci zauważyli, że dziewczynce wyretuszowano oczy, które w rzeczywistości zezują. Celerytce zarzucono, że wstydzi się własnego dziecka. Kornelia urodziła się z wadą wzroku i niemalże od urodzenia nosi okulary. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i Wendzikowska  otwarcie mówi, o tym, jak dba o zdrowie swojego dziecka i chętnie pokazuje zdjęcia małej Kornelki w okularach.
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.

Narcystyczne matki

W sieci nie brakuj anonimowych wyznań ciężarnych kobiet, które boją się, że dziecko, które lada moment się urodzi, będzie brzydkie. Co ciekawsze, spora część rodziców ma do wyglądu swojej pociechy  spore zastrzeżenia. Z badań wynika, że co 5. rodzic jest niezadowolony z wyglądu swojego dziecka! Są i mamy, które przyznają otwarcie, że wstydzą się nawet pokazywać publicznie ze swoimi "brzydkimi dziećmi". Narcystyczne matki, które bardzo dbają o własną prezencję, mają także duże wymagania co do wyglądu swojego dziecka. Jeśli synek lub córeczka nie mieści się w ich kanonie piękna, pojawia się poważny problem... Takie kobiety przekonane, że dziecko jest brzydkie, potrafią nawet fizycznie je odrzucić, gdyż są rozczarowane wyglądem maluszka. Jednak warto wiedzieć, że nie chodzi o "brzydkie dziecko," a o mamę, która ma problem. Nie jest zła, ale potrzebuje pomocy psychologa, by obdarzyć w końcu własne dziecko uczuciem. Warto pamiętać, że największą krzywdę można zrobić dziecku zapominając, że na miłość zasługuje ono bezwarunkowo.

Jak mądrze zadbać o urodę dziecka?

Oczywiście miłość do dziecka powinna być bezwarunkowa, jednak o urodę swojego dziecka można i warto mądrze zadbać. Nie chodzi tu o oczywiście zabiegi upiększające, operacje plastyczne czy makijaże. Są rzeczy, na które masz wpływ każdego dnia!

Piękny uśmiech
Choć na kształt ust, czy wielkość zębów nie masz wpływu, to możesz zadać o to, by były zdrowe i piękne. Jeśli nauczysz dziecko od malutkiego dbać o zęby, wprowadzisz dobry nawyk, który z dzieckiem zostanie na całe życie. Odpowiednie nawyki żywieniowe także są niezwykle ważne. Pamiętaj również o regularnych wizytach u dentysty.

Piękne oczy
Niestety wady wzroku są zapisane w genach, źle nie oznacza to, że można je lekceważyć. Jeśli maluszek ma zeza, jak najszybciej udaj się do specjalisty, by wada była pod kontrolą. Nie licz, że dziecko z tego wyrośnie, konieczne mogą być ćwiczenia lub okulary korekcyjne. Zadbaj także o to, by dziecko jak najmniej czasu spędzało przed ekranami, a także by miejsce do czytani czy pracy było dobrze oświetlone. Pamiętaj również o regularnych kontrolach wzroku i stosowaniu się do zaleceń okulisty.

Piękna skóra
Skóra każdego z nas jest inna, jednak każda wymaga pielęgnacji. Warto skórę maluszka podczas zabiegów pielęgnacyjnych obserwować, gdyż wszelkie zmiany skórne powinny być konsultowane z dermatologiem lub alergologiem. Wykryte problemy powinny być także sumiennie leczone przez rodzica. Koniecznie zadbaj o odpowiednią ochronę na słońcu i podczas mrozów.

Piękna sylwetka
Pamiętaj o regularnych kontrolach u ortopedy. Konsultuj z lekarzem skrzywienia nóżek, kręgosłupa i ramion. Wiele wad można skorygować podczas rehabilitacji. Zaniedbanie nie tylko pogłębi problem, ale z czasem dużo trudniej będzie go korygować. Zwracaj uwagę, jak dziecko siada podczas zabawy i zadbaj o odpowiednie stanowisko do pracy. Od małego ucz prawidłowych nawyków żywieniowych i zadbaj, by dziecko pokochało ruch. Wpłynie to korzystnie na jego sylwetkę i samopoczucie!

Piękny umysł
Naucz dziecko, by było zadowolone same z siebie, tacy ludzie są postrzegani za bardziej atrakcyjnych. Jednak uważaj, by nie wychować małego narcyza, który zwraca uwagę tylko na wygląd. Naucz z kultury osobistej i ładnego wysławiania się to także wpływa na prezencję.

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy