rodzina w maseczkach
fot. Adobe Stock

Nareszcie koniec z maseczkami! Jest kilka warunków

Większość z nas czekała na to od dawna – już za kilka dni będziemy mogli wyjść z domu bez maseczki na twarzy! Został spełniony warunek, który postawił minister zdrowia, by możliwe było zniesienie nakazu zakrywania ust i nosa.
Joanna  Biegaj
rodzina w maseczkach
fot. Adobe Stock
Rząd rozpoczął plan odmrażania gospodarki w naszym kraju, następuje stopniowe luzowanie obostrzeń. Już od 15 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na zewnątrz. Adam Niedzielski zapowiadał, że nakaz zakrywania ust i nosa przestanie obowiązywać, jeśli zostanie spełniony warunek dotyczący spadku liczby zakażeń. Wskaźnik spadł poniżej 15 na 100 tys. mieszkańców, a więc już niedługo będziemy mogli poruszać się w przestrzeni otwartej bez konieczności noszenia maseczki.

Zniesienie nakazu noszenia maseczek

W czwartek (06.05.2021 r.) w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu. Rozporządzenie wejdzie w życie 15 maja. Nowe przepisy będą obowiązywać do 5 czerwca. Prawdopodobnie będą one przedłużane, jeśli sytuacja związana z pandemią koronawiusa się nie pogorszy.
 
Nadal jednak będzie trzeba nosić maseczkę na świeżym powietrzu w sytuacji, gdy nie będzie możliwe zachowanie 1,5-metrowego dystansu od drugiej osoby. Usta i nos należy także zasłaniać w przestrzeni zamkniętej.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy