Narodowa kwarantanna w czasię świąt
fot. Adobe Stock

Lockdown w czasie świąt? Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń!

Nawet jeśli liczba zachorowań na koronawirusa zmniejszy się – nie możemy liczyć na zniesienie obostrzeń. Adam Niedzielski zapowiedział, że będzie rekomendował spędzenie świąt Bożego Narodzenia jedynie w gronie najbliższej rodziny.
Joanna  Biegaj
Narodowa kwarantanna w czasię świąt
fot. Adobe Stock
Adam Niedzielski nie pozostawia złudzeń – nie ma szans na to, by rząd poluzował obostrzenia przed świętami Bożego Narodzenia. Minister zdrowia już zapowiedział, że będziemy musieli spędzić je tylko z najbliższymi. Ten magiczny czas w kwestii obostrzeń będzie bardzo podobny do tegorocznej Wielkanocy. 

Święta tylko z rodziną

Adam Niedzielski w rozmowie z Super Expressem powiedział, jakie zachowania rekomenduje w czasie świąt: „Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych. Okres wakacji i przykład czeski szybko zdejmowanych obostrzeń dały nam nauczkę, że zbyt szybkie 'luzowanie' przekłada się na wysoką liczbę chorych”.

Co jeśli liczba zachorowań spadnie?

Minister zdrowia rozwiał także wszelką nadzieję związaną z poluzowaniem obostrzeń, jeśli liczba zachorowań spadnie: „Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety, te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych”.

Ryzyko wprowadzenia lockdownu

Szef resortu zdrowia zaznaczył także, że nadal ryzyko wprowadzenia narodowej kwarantanny jest duże: „Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia” - powiedział Niedzielski.

Źródło: Super Express​

Zobacz także
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy