GRY
 
 

Zobacz ten film, a przestaniesz bać się porodu

Każde narodziny dziecka są wyjątkowe. Jednak nie każdy poród jest cudownym doświadczeniem dla rodzącej. Zobacz, jak można rodzić w zgodzie ze swoim ciałem i otoczeniem.

Poród naturalny na filmie
fot. YouTube
Kobiety powinny rodzić tam, gdzie czują się bezpiecznie. Same lub w towarzystwie bliskich osób (decyzja należy do nich). Podczas porodu dla rodzącej nie liczy się czas (on po prostu dla niej nie istnieje). Liczy się tylko to, by wydać na świat dziecko. Ciało kobiety wie, co ma robić - rodząca musi się tylko w nie wsłuchać. Ale by to było możliwe, trzeba jej stworzyć odpowiednie warunki. 

Film z porodu naturalnego, o nazwie "Przebudzenie - Poród. Południowa Floryda", urzekł mnie spokojem, pięknem, niezwykłą uspokajającą muzyką i mistyczną chwilą, gdy matka przytula swoje dopiero co narodzone dziecko. Żałuję, że mój poród tak nie wyglądał. Gdybym mogła cofnąć czas, chciałabym rodzić tak, jak bohaterka tego filmu. Na pewno o wiele mniej bałabym się. 
 
Redakcja poleca: Opieka okołoporodowa w Polsce jest źle badana – mówi ekspert z IMiD-u
Według oficjalnych wskaźników opieka okołoporodowa w Polsce jest idealna! O czym to świadczy? Tylko o tym, że mamy złe wskaźniki… – mówi dr hab. Katarzyna Szamotulska z Instytutu Matki i Dziecka. Posłuchaj wypowiedzi eksperta.
Doładuj
Przeładuj