Odżywianie dziecka w łonie mamy
fot. fotolia

Nasze doskonałe ciała: karmienie w łonie matki – niesamowity film!

Jak odżywia się dziecko, będące w brzuchu mamy? Wiemy, że dzieje się to przez łożysko, ale ciężko na to sobie wyobrazić. Zobacz niesamowitą animację, która odkrywa sekrety odżywiania nienarodzonego dziecka.
Marta Kabulska
Odżywianie dziecka w łonie mamy
fot. fotolia
Ten zaledwie minutowy film, to animacja 3D pokazująca, jak jedzenie, które spożywamy w ciąży, zostaje rozbite na drobne elementy, wchłaniane jest do krwiobiegu, a następnie przechodzi przez łożysko do dziecka.
 
Pępowina łączy łożysko z dzieckiem. Właśnie poprzez pępowinę dostarczane są maleństwu wszystkie składniki odżywcze. Umożliwia też usuwanie produktów przemiany materii. Łożysko ma za zadanie filtrowanie substancji mogących zaszkodzić maleństwu. Niestety nie jest w stanie zablokować wszystkich szkodliwych substancji takich jak alkohol, nikotyna czy niektóre leki (np. uspokajające lub antybiotyki), które przenikają do płodu.

Ciekawostka: Już około szóstego miesiąca ciąży maleństwo jest w stanie rozróżniać smaki (słodki, gorzki, kwaśny)!

Zobacz też: Zobacz mamo, jak się ruszam! - FILM
Redakcja poleca: Winogrona w ciąży: kiedy mogą szkodzić? [WIDEO]
Winogrona w ciąży, spożywane w umiarze, są doskonałym źródłem składników odżywczych. Mogą też zapobiegać zaparciom. Jednak powinno się zachować umiar w jedzeniu winogron w ciąży, ponieważ zawarty w nich resweratrol może szkodzić płodowi. Zawierają też dużo cukru.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy