GRY
 
 

„Nasze dzieci myślą, że już ich nie kochamy” – zobacz poruszającą kampanię społeczną

Ta kampania społeczna pokazuje, co może się dziać za zamkniętymi drzwiami.

Przemoc w rodzinie wciąż jest w Polsce ogromnym problemem
fot. Fotolia
Według danych Komedy Głównej Policji, w 2015 roku w statystykach znalazło się 97 tys. ofiar przemocy domowej oraz 76 tys. osób podejrzanych o jej stosowanie. Choć to mniej niż w roku 2014, te dane wciąż przerażają. Niestety, dotyczą one wyłącznie zgłoszeń związanych z założeniem tzw. Niebieskiej Karty (to procedura związana z uzasadnionym podejrzeniem o przemoc w rodzinie). Oznacza to, że to to nie wszystkie przypadki stosowania przemocy, część z nich z pewnością nie zostaje nigdzie zgłoszona.

Komitet Ochrony Praw Dziecka próbuje dotrzeć do ofiar przemocy w rodzinie (fizycznej i psychicznej), molestowania, konfliktów związanych z rozwodem lub rozpadem związku.

Głównym celem kampanii „Pomagamy” jest zebranie środków na działalność Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Komitet posiada oddziały w całej Polsce. KOPD prowadzi poradnie psychologiczno-pedagogiczne, mediacje i konsultacje rodzinne, poradnie prawne w sprawach związanych z ustaleniem opieki nad dziećmi.

Przekonuje was taka kampania? Zobaczcie:Jeśli przekonuje was kampania Komitetu, wesprzyjcie jego działania!

Polecamy: Jak mądrze pomagać innym?

źródło: kampaniespoleczne.pl
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Doładuj
Przeładuj