Natalia Siwiec i paczka z Polskiego Banku Komórek Macierzystych
fot. Instagram/nataliasiwiec.official

Ciężarna Natalia Siwiec podjęła bardzo ważną decyzję! Fanki mają wątpliwości

Decyzja Natalii Siwiec wywołała lawinę komentarzy. To nie pierwsza gwiazda, która zdecydowała się na taki krok!
Hanna Szczesiak
Natalia Siwiec i paczka z Polskiego Banku Komórek Macierzystych
fot. Instagram/nataliasiwiec.official
Natalia Siwiec coraz chętniej prezentuje ciążowy brzuszek i pokazuje, jak przygotowuje się do roli mamy. Modelka opublikowała na Instagramie zdjęcie, które wywołało burzliwą dyskusję wśród internautek. Gwiazda postanowiła, że pobierze krew pępowinową dziecka i złoży ją w banku komórek macierzystych!

Pobranie krwi pępowinowej

"Wolę chuchać na zimne i pozyskać krew pępowinową malucha. Oby nigdy nie była potrzebna..." – napisała na Instagramie modelka i pokazała zestaw do pozyskania krwi pępowinowej z Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Natalia to nie pierwszą gwiazdą, która podjęła taką decyzję. Na pobranie krwi zdecydowały się również Anna Mucha, Maja Bohosiewicz czy Kasia Glinka. Komórki macierzyste pobrane z krwi pępowinowej wykorzystuje się m.in. w leczeniu chorób nowotworowych. Odpowiednio przechowywane mogą w przyszłości uratować życie dziecka!

Zobaczcie zdjęcie Natalii:
 
Redakcja poleca: Ile kosztuje pobranie i przechowywanie krwi pępowinowej? [WIDEO]
Czy pobieranie i bankowanie krwi pępowinowej jest drogie? Pytamy dr Tomasza Barana z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Pobierać czy nie pobierać?

Pobieranie krwi pępowinowej to coś więcej niż moda. Lekarze zapewniają, że komórki macierzyste to "przyszłość medycyny" i wkrótce znajdą zastosowanie w większości dziedzin. Już teraz stosowane są w onkologii, okulistyce, ortopedii czy kosmetologii. Pod zdjęciem modelki pojawiło się wiele komentarzy dotyczących jej decyzji o poborze krwi. "Także pobierałam krew pępowinową od mojego synka... Mimo tego, co mówią ludzie, drugi raz zrobiłabym to samo bez zastanowienia. W razie wu będę miała czyste sumienie, że zrobiłam dla mojego dziecka wszystko, co mogłam" – napisała jedna z internautek. Nie wszyscy jednak podzielają jej zdanie. "Warto doczytać i dopytać o wiele spraw, zanim zacznie się płacić roczne składki. Na początku wszystko pięknie, a potem, jak by miało się skorzystać z tej krwi, to już tak kolorowo nie jest. Ja po 5 latach opłacania składek za przechowywanie zrezygnowałam. Wyszły w praniu tzw. gwiazdki z umowy" – ostrzega inna mama.

Ile kosztuje pobranie krwi pępowinowej?

Niestety, nawet mimo szczerych chęci, nie każdy rodzic może sobie pozwolić finansowo na skorzystanie z usług banku komórek macierzystych. Jeszcze przed porodem należy dokonać pierwszej, wstępnej opłaty. W przypadku pakietu złotego, wybranego przez Natalię, jednorazowa opłata wynosi 930 zł. Do tego dochodzą opłaty po porodzie i koszty przechowywania komórek, które wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od wybranej opcji. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

Zobacz także: Mleczaki mogą uratować życie twojego dziecka w przyszłości! Nie wyrzucaj ich!

Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy