GRY
 
 

Naucz dziecko wielkanocnej tradycji poprzez zabawę

„Mamo, nudzi mi się...” – to ostatnie słowa, jakie chciałabyś usłyszeć w Wielkanoc. Mamy na to sposób - z tymi pomysłami nauczysz dziecko wielkanocnej tradycji poprzez zabawę!

wielkanoc, pisanki, dziecko
fot. Panthermedia
Mamo zorganizuj dzieciom czas w święta. Oto pomysły na zabawy, które sprawią wiele frajdy, ale też zapoznają pociechy z wielkanocnymi zwyczajami.

Nasze pomysły dla maluchów:

* Toczenie jaj. Dzieci stają w jednej linii i popychają jaja tak, by toczyły się w tym samym kierunku. Wygrywa to, którego jajko zatrzyma się najdalej.

* Śmigus-dyngus. Pozwól dzieciom na mokrą bitwę, ale zadbaj o broń do psikania wodą (zabawki albo butelki np. po płynie do mycia naczyń albo szamponie). Frajda będzie ogromna.

* Poszukiwania. Ukryj w domu lub ogrodzie np. pisanki. Dziecko, które znajdzie ich najwięcej, dostanie czekoladkę, np. wielkanocnego zajączka.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci