Nauka chodzenia: genialny trik młodego taty
fot. screen Imgur/natsdorf

Genialny trik czy pójście na łatwiznę? Ten sposób nauki chodzenia podzielił internautów!

Jak ułatwić dziecku naukę chodzenia? Ten młody tata ma na to sposób... Nie wszyscy jednak pochwalają jego metody!
Hanna Szczesiak
Nauka chodzenia: genialny trik młodego taty
fot. screen Imgur/natsdorf
Nauka chodzenia to ważny krok milowy w rozwoju dziecka. Pediatrzy radzą, by stymulować i zachęcać dzieci do chodzenia, ale pod żadnym pozorem ich do tego nie zmuszać. W serwisie Imgur pojawił się film, na którym tata pomaga dziecku w stawianiu pierwszych kroków przy pomocy... hula hop!

Gdy dziecko stawia pierwsze kroki

Twoje dziecko ma już rok i jeszcze nie chodzi, a ty boisz się, że nie rozwija się prawidłowo? Nie martw się – to mit, że dzieci powinny zacząć stawiać pierwsze kroki przed pierwszymi urodzinami. Większość maluchów umiejętność samodzielnego chodzenia nabywa między 13. a 15. miesiącem życia. Nagranie z serwisu Imgur szybko zostało hitem internetu. Serwis Huffington Post nazwał tatę z filmu "geniuszem". Czy jego metoda nauki chodzenia naprawdę jest tak "genialna"? Zobaczcie film:
Dad uses hula hoop to help his kid learn to walk.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

"To się nazywa rodzicielstwo! Dobra robota"

Wystarczyły 24 godziny, żeby film z malcem chodzącym przy pomocy hula hop wyświetlono ponad 700 tys. razy! Pojawiło się pod nim wiele komentarzy. Jeden z internautów żartobliwie zauważył, że dzięki takiej metodzie nauki chodzenia malec będzie chodził jak... zombie. Inni zachwycają się pomysłem i zapewniają, że wypróbują go w domu. Choć zachwytom nie ma końca, pojawiło się kilka negatywnych komentarzy. Dla niektórych wykorzystanie hula hop to nie żadna genialna metoda a... pójście na łatwiznę.

Co myślicie o takiej metodzie nauki chodzenia? Hit czy kit?

Zobacz także: Gdy dziecko zaczyna chodzić... 9 rad na najczęstsze problemy

Źródło: Imgur
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy