jak uczyć dziecko w domu angielskiego
fot. Adobe Stock

Jak od najmłodszych lat zachęcać dziecko do nauki angielskiego? Przez zabawę!

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się zapisywanie dzieci już od najmłodszych lat na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. Jeśli jednak nie chcemy obciążać naszych pociech dodatkowymi lekcjami, możemy pomóc im osłuchać się z językiem obcym w domu.
jak uczyć dziecko w domu angielskiego
fot. Adobe Stock
Świetnym sposobem na naukę dziecka języka obcego w domu jest wspólna zabawa wzbogacona o słówka i zwroty po angielsku. Spokojnie, nawet jeśli sami nie jesteśmy orłami w językach obcych, to z ich podstawami, przekazywanymi przez producentów różnego rodzaju zabawek, z pewnością damy sobie radę.

Zalety nauki języka przez zabawę

Często podczas brzydkiej pogody ciężko jest zainteresować czymś dziecko w domu, tak by nie był to Internet czy telewizja. W takich właśnie sytuacjach nauka języków przez zabawę jest doskonałym rozwiązaniem, dzięki któremu spędzimy z naszym dzieckiem więcej czasu. Ponadto organizacja czasu dziecka w taki sposób, pozwala mu rozwinąć kreatywne myślenie oraz zachęcić do zabawy w niebanalny sposób. 
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Gdy i zabawy dla najmłodszych

W przypadku naszych najmłodszych pociech najlepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju kolorowe książeczki, wyposażone w dwu- czasem nawet trzyjęzyczne tłumaczenia tekstu na inne języki. Taka opcja wzbudza u dzieci ciekawość tego, co znajduje się na konkretnej stronie i co jest tam napisane, dzięki czemu łatwiej zapamiętują dane zwroty.  Świetnie sprawdzają się również zabawki, które po dotknięciu danego elementu wymawiają jego nazwę w języku obcym, co z pewnością pozwala dzieciom szybciej zapamiętać zarówno znaczenie, jak i wymowę danych słówek.

Zabawy dla przedszkolaków

Zachęcenie przedszkolaków do nauki przez zabawę wbrew pozorom wcale nie jest bardzo kosztowne. Wystarczy jedynie kilka kartek, flamastrów czy kredek i zabawa w angielskie kalambury gotowa. Nic tak jak ona nie uczy naszych pociech kreatywności i wzrokowego zapamiętywania słówek. Druga równie skuteczna jest zabawa po angielsku w "ciepło zimno", w której nazwy szukanych przedmiotów wypowiadamy po angielsku, ucząc dziecko coraz to trudniejszych słówek.
A jakie są Wasze ulubione zabawy z dziećmi w domu z użyciem języka angielskiego?
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy