wakacyjny kurs językowy: nauka języka w wakacje
fot. Fotolia

Wyjechali podopieczni? Zobacz, ile możesz teraz zdziałać!

Wakacje to taki moment w roku, kiedy wiele z nas zostaje na chwilę zwolnionych z obowiązków mamy i nagle staje w obliczu niemożliwego: wolnego czasu! Co zrobić z taką "wolnością"?
Karolina Stępniewska
wakacyjny kurs językowy: nauka języka w wakacje
fot. Fotolia
Kiedy nie ma dzieci, nareszcie nie musimy się nigdzie spieszyć, a liczba obowiązków i spraw na naszych głowach spada mniej więcej o 80 proc. I chociaż nie zamieniłybyśmy życia z dziećmi na żadne inne, taka chwila oddechu i spowolnienia, jest potrzebna, żeby naładować matczyne akumulatory na resztę roku. I można nareszcie się wyspać! Przeczytaj, jakie pomysły na wakacje od dzieci mają mamy.

Życie towarzyskie

Kiedy dzieci są na wakacjach, my możemy nareszcie wyjść z domu i spotkać się z przyjaciółmi, bez zastanawiania się, kto w tym czasie zaopiekuje się naszymi dziećmi. Zauważył to nawet Kazik w swoim manifeście wolności rodzicielskiej, czyli znanej piosence Kultu "Gdy nie ma dzieci". To czas spotkań towarzyskich, plotek z przyjaciółką, wspólnych zakupów. Można pójść do teatru albo na koncert. Można zaprosić znajomych na kolację do domu. Możliwości nie mają końca.
Redakcja poleca: Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego? - film
Co możemy zrobić, żeby zachęcić nasze dziecko do nauki języka angielskiego? Odpowiada nauczyciel z British Council.

Nadrabianie zaległości filmowych

Nareszcie jest czas i możliwość, żeby pójść do kina! Choćby codziennie! Możemy też robić sobie maratony filmowe i serialowe w domu. Spędzić całą sobotę na kanapie, w piżamie, oglądając te wszystkie produkcje, które ciągle odkładałyśmy na później. I nie muszą to być filmy animowane! To miłe urozmaicenie.

Przegląd dziecięcych szaf i pokojów

To być może nie brzmi zbyt ekscytująco, ale dla wielu z nas, moment, kiedy dzieci wyjeżdżają na wakacje to okres gorączkowych porządków w domu, a przede wszystkim w dziecięcych pokojach. Można nareszcie przejrzeć zabawki, poukładać, przeorganizować, zrobić krytyczny przegląd szafy, oddać za małe ubranka i zrobić miejsce na nowe. A jeśli nie oddajemy ubranek, mamy w końcu czas, żeby wystawić te niepotrzebne na aukcjach internetowych.

Akcja: remont!

Wakacje to w wielu domach czas remontów i modernizacji. Malowanie, nowe podłogi, remont łazienki lub pokoju dziecięcego. Każdego z nas to prawdopodobnie czeka w którymś momencie, a nie ma lepszego niż ten, kiedy dzieci wyjechały z domu. I jaką będą miały niespodziankę po powrocie do domu!

Wakacyjny kurs językowy

Kiedy mama ma znaleźć czas na naukę języka angielskiego? Najlepiej w wakacje! Dzieci wyjeżdżają do babci i na obozy, a rodzice mają nagle dużo wolnego czasu. Warto wykorzystać ten czas nie tylko na nadrobienie zaległości towarzyskich, filmowych czy zakupowych, ale też na to, żeby w końcu podreperować znajomość języka. Szkoły językowe oferują kursy wakacyjne, na których w szybkim czasie można wiele się nauczyć. To idealne rozwiązanie dla mam, które w ciągu roku nie mają czasu na regularne zajęcia, a chciałyby odświeżyć znajomość języka lub się go nauczyć.

Czas dla urody

W czasie, kiedy dzieci cieszą się ze zmiany scenerii, przebywając u dziadków, na obozach i koloniach, my możemy w końcu udać się spokojnie do kosmetyczki, na masaż czy do fryzjera. To cenny czas, bo dbając o siebie i swój wygląd, dbamy też o swoje samopoczucie! A najlepsze w tym wszystkim jest to, że pod koniec takich wakacji, jesteśmy już tak stęsknione, że nie możemy doczekać się powrotu dzieci do domu i wejścia w nasz normalny tryb. Intensywny. Zagoniony. Pełen miłości.
 
Zobacz ofertę kursów językowych online w Szkole Języków Obcych Lincoln i zapisz się na lekcję pokazową online.
Szkoła Języków Obcych Lincoln

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy