GRY
 
 

Jak trzymać kredkę

Jak możesz pomóc dziecku w nauce rysowania? Najlepiej kupić odpowiednie kredki, dostosowane do małej i nieporadnej rączki. Zobacz jakie?

Konsultacja: Agnieszka Galica, pedagog
niemowlę, malowanie, kredki
Zosia ma prawie trzy lata, uwielbia rysować, choć niezbyt dobrze jej to wychodzi. Nie umie trzymać kredki, mocno przyciska ją do kartki i robi w niej dziury. Doprowadza ją to do łez. Boję się, że się zniechęci. Ola z Ińska

W tej sytuacji polecam kolorowe, plastikowe nakładki na kredki i ołówki, dzięki którym dziecko nauczy się na nich prawidłowo układać paluszki. Można je kupić w sklepach papierniczych. Są tanie, więc najlepiej mieć ich tyle, by pozakładać je na wszystkie kredki i flamastry. W ten sposób dziecko będzie mogło zawsze utrwalać prawidłowy chwyt. Poza tym rysując, nie będzie używało tyle siły, a więc „dzieła” pozostaną całe, a ich autor będzie usatysfakcjowany.
Redakcja poleca: Kiedy niemowlę siada? - film
Kiedy warto pomagać dziecku w nauce siadania, czy można nosić dziecko w nosidełku i sadzać w leżaczku? Jakie ćwiczenia zachęcą niemowlę do siadania?
Agnieszka Galica
Konsultacja: Agnieszka Galica, pedagog

Terapeuta rodzinny i małżeński. Kieruje Pracownią Konsultacyjną "Na Uboczu" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka popularnych bajek i piosenek dla dzieci oraz programów telewizyjnych.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj