GRY
 
 

Kobiety się nie wysypiają. TEN powód zrozumie każda mama!

Badacze potwierdzają: mamom brakuje snu, przez co są stale zmęczone. Ile kobiet przyznaje, że po urodzeniu dziecka się przestało się wysypiać? Sprawdź!

Mamy śpią mniej niż kobiety bez dzieci
fot. Fotolia
Nie wysypiasz się i jesteś zmęczona w ciągu dnia? Nie jesteś sama! Badacze z Georgia Southern University odkryli, że ponad połowa mam śpi mniej niż 7 godzin dziennie. Nic dziwnego – urodzenie dziecka zwiększa ryzyko problemów ze snem o 50 procent!

Mamy się nie wysypiają i są zmęczone

"To badanie może wesprzeć te kobiety, które czują się wykończone. Nasze badanie wykazało, że nie tylko nie śpią wystarczająco długo, ale są również zmęczone w ciągu dnia" – powiedziała Kelly Sullivan, autorka badania.

Naukowcy przebadali ponad 5800 osób. Szukali związków pomiędzy wiekiem, rasą, wykształceniem, stanem cywilnym, liczbą dzieci, wysokością zarobków, BMI, aktywnością, rodzajem zatrudnienia badanych a problemami ze snem. Okazało się, że wśród prawie 3000 przebadanych kobiet poniżej 45. roku życia, jedynym czynnikiem mającym wpływ na sen jest liczba dzieci. 62 procent bezdzietnych kobiet przyznało, że śpi powyżej 7 godzin w ciągu nocy. Wśród mam ten odsetek wyniósł jedynie 48 procent – oznacza to, że ponad połowa mam nie przesypia w ciągu nocy nawet 7 godzin. Co więcej, młode mamy są częściej zmęczone niż kobiety bezdzietne (każda mama potwierdzi, że niepotrzebne są żadne badania, żeby dojść do takich wniosków!). Co ciekawe, liczba dzieci nie ma wpływu na sen mężczyzn – problemy ze snem dotyczą w takim samym stopniu ojców, jak i mężczyzn bez dzieci.

Potwierdzacie to badanie? Czy po urodzeniu dziecka zauważyłyście, że śpicie mniej i częściej jesteście zmęczone?

Czytaj także: Apel młodej mamy: "Potrzebujemy snu!"

Źródło: news-medical.net
Redakcja poleca: 7 mitów na temat snu niemowląt. Wszystkie obalamy! [WIDEO]
Niemowlę powinno usypiać samodzielnie, w kompletnej ciszy, na własnej, mięciutkiej poduszce? To nieprawda! Wokół snu niemowląt narosło wiele mitów. Obalamy je.

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj