GRY
 
 

Je wszystko, ale każdy produkt osobno

Dzieci mają różne upodobania żywieniowe - co powinno nas niepokoić, a co nie? Odpowiada pedagog.

Konsultacja: Agnieszka Galica, pedagog
Nie potrafię nauczyć córki (ma już prawie trzy lata) jedzenia od razu całego drugiego dania. Jej posiłki trwają długo. Na początku zjada mięso, później osobno surówkę i oddzielnie ziemniaki lub ryż. Gdy próbuję podać jej np. mięso razem z ziemniakami, to wypluwa. Z kanapek też zdejmuje sałatę, wędlinę i każdą rzecz zjada osobno. Za to lubi miksowane zupki, więc takie jej daje. Teresa z Bydgoszczy

Dzieci mają różne upodobania żywieniowe, często mają kłopot z gryzieniem potraw (zwłaszcza jeśli zbyt długo dostają miksowane jedzenie) i dlatego niektóre z nich wolą jeść każdy składnik posiłku oddzielnie. Nie widzę powodu do niepokoju, Pani córeczka powoli nauczy się mieszania potraw. Sądzę też, że jest wystarczająco duża, żeby zrezygnować z miksowania jej zup. Przy jedzeniu zupy też będzie sobie ćwiczyła gryzienie, choć oczywiście jedzenie będzie trwało dłużej. Proszę spokojnie pozwolić jej na eksperymentowanie z jedzeniem i nie denerwować się, jeśli posiłki będą trwały dłużej niż dotychczas.
Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.
Agnieszka Galica
Konsultacja: Agnieszka Galica, pedagog

Terapeuta rodzinny i małżeński. Kieruje Pracownią Konsultacyjną "Na Uboczu" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka popularnych bajek i piosenek dla dzieci oraz programów telewizyjnych.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj