GRY
 
 

Nazywają dzieci jak Pokemony. Ta gra wciąga, ale żeby aż tak bardzo?!

To nowy trend wśród amerykańskich rodziców. Imiona Pokemonów błyskawicznie zyskują na popularności jako imiona dla… dzieci!

zdziwione dziecko
fot. fotolia.com
Eevee, Oddish, Onyx - od niedawna tak nazywają się nie tylko wirtualne pokemony, ale również dzieci. Tak bardzo potrafią zaangażować się chyba tylko amerykańscy rodzice. Tamtejsi millenialsi chętnie nazywają swoje dzieci m.in. na cześć postaci z seriali czy celebrytów. Tym razem poszli jednak o krok dalej. Amerykański portal dla rodziców i spodziewających się dziecka Babycenter, który śledzi trendy w nadawaniu imion noworodkom, ogłosił nagły wzrost popularności wśród imion związanych z grą Pokemon Go.
 

Imię dla dziecka jak Pokemon

Dziennikarze tego portalu pytają rodziców, jak nazwali lub planują nazwać swoje dziecko. Ostatnie wyniki są zadziwiające! Kilka imion pokemonów „uciekło” z gry do realnego świata i teraz noszą je dzieciaki. Które imiona cieszą się taką nagłą popularnością?

Eevee przeskoczyła 1377 miejsc w rankingu najpopularniejszych imion dla dziewczynek w porównaniu z zeszłym rokiem.    

Jeszcze większą popularność zyskało imię Onyx. W rankingu imion dla dziewczynek jest teraz o 2184 miejsca wyżej niż w zeszłym roku! To imię było w zasadzie nieużywane przez ostatnie 100 lat, dopiero w latach 90. nieliczni rodzice zaczęli je nadawać swoim córeczkom. W 2016 roku nagle liczba dziewczynek o takim imieniu błyskawicznie wzrosła.


Popularnością cieszy się też imię bohaterki, która ma się dopiero pojawić w grze – Roselia. W porównaniu z zeszłym rokiem plasuje się o 5859 miejsc wyżej w rankingu najpopularniejszych imion.


Główny bohater gry – Ash też doczekał się uznania. To imię jest teraz o 247 miejsc wyżej w rankingu niż w zeszłym roku.
Czytaj też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków
Redakcja poleca: 5 rad jak wybrać imię dla dziecka
Czas ucieka, brzuch rośnie, a ty wciąż nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Sprawdź, o czym należy pamiętać, wybierając imię dla dziecka.

Ocena (4 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj