Neodex, maść dla niemowląt, maść na podrażnioną skórę dziecka
fot. materiały prasowe

Neodex - zdrowa skóra twojego maluszka

Nowość - Neodex to delikatna, hipoalergiczna maść dla dzieci, o działaniu ochronnym 
i natłuszczającym.
Neodex, maść dla niemowląt, maść na podrażnioną skórę dziecka
fot. materiały prasowe
Skóra małych dzieci, a w szczególności noworodków i niemowląt, nie jest jeszcze w pełni dojrzała. Ma znacznie słabiej wykształconą warstwę rogową naskórka oraz ochronną barierę lipidową, przez co szybciej traci wodę, jest podatna na podrażnienia, uszkodzenia i zakażenia. Nie chroni w pełni przed szkodliwymi substancjami, alergenami 
i mikroorganizmami chorobotwórczymi.

Szczególnie delikatne są te okolice, które przez większą część dnia przykrywa pieluszka, jednak nie tylko one wymagają specjalistycznej pielęgnacji od pierwszego dnia życia. U małych dzieci często występują reakcje alergiczne, które mogą prowadzić do pojawienia się bolesnych podrażnień, wysuszenia, zaczerwienienia lub nawet pękania naskórka.

Dlatego też troska o skórę dziecka nie powinna ograniczać się wyłącznie do dbania o higienę. Należy zadbać również o jej zabezpieczenie przed działaniem czynników drażniących oraz załagadzać już powstałe podrażnienia. Dla każdej matki najważniejsze jest, aby swojemu dziecku zapewnić komfort i zdrowy, prawidłowy rozwój. Te oczekiwania spełnia preparat 
Neodex – delikatna, hipoalergiczna maść dla dzieci, o działaniu ochronnym 
i natłuszczającym.

Zadbaj o skórę swego maluszka, aby każdy dotyk stanowił najczulszą pieszczotę!

Maść Neodex można stosować zarówno do pielęgnacji skóry podrażnionej, popękanej i atopowej, na drobne otarcia i skaleczenia, jak i do codziennej pielęgnacji całego ciała dziecka oraz do profilaktyki. Dzięki takim składnikom aktywnym jak:
  • dekspantenol,
  • alantoina,
  • olej migdałowy,
  • witamina F,
  • lanolina
hipoalergiczna maść pielęgnuje delikatną skórę dziecka, stymuluje procesy gojenia się skóry, natłuszcza i nawilża, łagodzi podrażnienia, odbudowuje ochronną barierę lipidową, zapobiegając ich ponownemu wystąpieniu. Składniki, których użyto do produkcji maści Neodex zostały starannie wyselekcjonowane na podstawie wyników wieloletnich badań naukowych i dobrane w taki sposób, aby zapewniały wysoką skuteczność działania oraz bezpieczeństwo stosowania.

Maść Neodex posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Może być stosowana również przez karmiące matki w przypadku podrażnienia brodawek sutkowych. Niewielką ilość maści należy wsmarować po każdym karmieniu (przed kolejnym przystawieniem dziecka brodawkę trzeba umyć).

Neodex maść (tuba 30 g) – dostępna w aptekach w cenie ok. 16 zł
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 16 głosy

Zobacz także

Popularne tematy