Filmy familijne Netflix 2021
fot. materiały prasowe

Netflix w 2021 roku: lista premier filmów familijnych i dla dzieci

Najpopularniejsza platforma streamingowa przygotowuje nowe atrakcje dla rodzin z dziećmi. Wśród premier na Netflixie znajdziemy między innymi bajkę stworzoną na podstawie kultowego polskiego komiksu!
Aleksandra Zaborowska
Filmy familijne Netflix 2021
fot. materiały prasowe
Netflix szykuje dla swoich widzów całą listę nowych filmów dziecięcych i familijnych. Na liście premier znajdziemy zarówno wzruszające produkcje dla całej rodziny, jak i animacje dla najmłodszych.

Netflix 2021: premiery dla dzieci

Przedstawiamy katalog nowości, które będą pojawiać się na polskiej platformie już w tym roku. Netflix proponuje nie tylko zupełnie nowe produkcje przygodowe i animowane, ale także kontynuacje znanych i lubianych już bajek, takich jak Baranek Shaun czy Żółwie Ninja. Poniższe opisy pochodzą od producenta.

„A Boy Called Christmas”

Reżyseria: Gil Kenan
Scenariusz: Ol Parker, Gil Kenan, na postawie powieści „A Boy Called Christmas” autorstwa Matta Haiga
Produkcja: Graham Broadbent, Pete Czernin
Obsada: Henry Lawfull, Toby Jones, Sally Hawkins, Kristen Wiig, Michiel Huisman, Zoe Colletti, Stephen Merchant, Joel Fry, Rune Temte, Jim Broadbent, Maggie Smith.

Wyjątkowy chłopiec imieniem Nikolas wyrusza w niezwykłą podróż w kierunku śnieżnej północy, aby odnaleźć ojca, który udał się na poszukiwanie legendarnej wioski elfów - Elfhelm. Wraz z upartym reniferem o imieniu Blitzen i wierną myszką, Nikolas wkrótce odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie, a magiczna, zabawna i pouczająca opowieść o jego przygodach pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.

„A Winter’s Tale from Shaun the Sheep”

Reżyseria: Steve Cox
Scenariusz: Giles Pilbrow na podstawie opowiadania autorstwa Gilesa Pilbrowa i Marka Burtona
Produkcja: Richard Beek

Specjalny 30-minutowy odcinek, w którym ulubiony baranek jest bohaterem własnej zimowej opowieści. Świąteczna ekscytacja Shauna szybko zmienia się w niemałą konsternację, kiedy w trakcie gorączkowych poszukiwań świątecznych skarpet dla stada, Timmy rozpływa się w powietrzu. Czy Shaun zdąży odnaleźć Timmiego, zanim ten stanie się czyimś świątecznym prezentem? Przygotujcie się na fantastyczną przygodę, która przypomni wszystkim o prawdziwej magii Świąt!

„Back to the Outback”

Reżyseria: Clare Knight, Harry Cripps
Scenariusz: Harry Cripps
Produkcja: Daniela Mazzucato
Obsada: Isla Fisher, Tim Minchin, Eric Bana, Guy Pearce, Miranda Tapsell, Angus Imrie, Rachel House, Keith Urban, Celeste Barber, Wayne Knight, Aislinn Derbez, Diesel Cash La Torraca, Lachlan Ross Power, Jacki Weaver

Szalona ekipa najstraszliwszych australijskich stworów ma już dość zamknięcia w gadzim terrarium. Ileż można znosić spojrzenia ludzi, którzy traktują cię jak najgorszego potwora? W końcu nadchodzi więc czas, aby uciec z zoo i wyprawić się na Outback, gdzie nikt nie będzie zwracał uwagi na łuski i kły. Na czele grupy zbiegów staje Maddie (Isla Fisher), jadowity wąż o złotym sercu, która postanawia połączyć siły z pewną siebie jaszczurką Zoe (Miranda Tapsell) należącą do gatunku o uroczej nazwie moloch straszliwy, usychającym z miłości włochatym pająkiem o imieniu Frank (Guy Pearce) oraz z wrażliwym skorpionem Nigelem (Angus Imrie). Gdy jednak ich arcywróg Pretty Boy (Tim Minchin), uroczy, lecz nieznośny koala, niespodziewanie dla wszystkich postanawia przyłączyć się do uciekinierów, Maddie i reszta nie mają wyboru i muszą zabrać go ze sobą. Tak rozpoczyna się przyprawiająca o gęsią skórkę i przezabawna podróż przez całą Australię. Za zwierzętami w pogoń wyrusza ich opiekun Chaz (Eric Bana) oraz jego żądna przygód miniaturowa wersja (Diesel „Cash” La Torraca). Przygodowy film animowany w reżyserii Clare Knight i Harry’ego Crippsa, w którym głosów pozostałym postaciom użyczyli między innymi Rachel House, Keith Urban, Celeste Barber, Wayne Knight, Lachlan Ross Power i Jacki Weaver, uzmysławia widzom, że wcale nie jest tak, że „inny” nie może oznaczać „piękny”.

„Dzień na tak” (premiera 12 marca)

Reżyseria: Miguel Arteta  
Scenariusz: Justin Malen, based on the book by Amy Krouse Rosenthal  
Produkcja: Lawrence Grey, Ben Everard, Daniel Rappaport, Nicole King Sokala, Jennifer Garner
Obsada: Jennifer Garner, Edgar Ramirez, Jenna Ortega, Julian Lerner, Everly Carganilla,
Nat Faxon, Molly Sims, Fortune Feimster, Arturo Castro      

Allison i Carlos zawsze mają jedną odpowiedź na wszystkie pytania swoich dzieci i współpracowników „nie”. Próbując coś zmienić, postanawiają dać im w prezencie dzień na „tak”. Przez 24 godziny to małolaty mają ustalać reguły. Nikt jednak się nie spodziewa, że całą rodzinę czeka szalona przygoda w Los Angeles, która zbliży wszystkich do siebie bardziej, niż mogliby sobie wymarzyć.

„Nightbooks”

Reżyseria: David Yarovesky
Scenariusz: Mikki Daughtry, Tobias Iaconis
Produkcja: Sam Raimi, Robert Tapert, Mason Novick, Michelle Knudsen
Obsada: Winslow Fegley, Lidya Jewett, Krysten Ritter

Alex (Winslow Fegley), chłopiec zafascynowany strasznymi opowieściami, zostaje uwięziony przez złą, młodą czarownicę (Krysten Ritter) w jej nowoczesnym, nowojorskim apartamencie. Tam poznaje Yasmin (Lydia Jewett), którą również uwięziła czarownica. Alex dowiaduje się, że aby przetrwać, każdej nocy musi opowiedzieć nową, straszną opowieść.

„ʻOhana: Najcenniejszy skarb” (premiera już 29 stycznia)

Reżyseria: Jude Weng
Scenariusz: Christina Strain
Produkcja: Ian Bryce
Obsada: Kea Peahu, Alex Aiono, Lindsay Watson, Owen Vaccaro oraz Kelly Hu, Branscombe Richmond, Ke Huy Quan, Brad Kalilimoku, Chris Parnell, Marc Evan Jackson, Ricky Garcia 

Wakacje rodzeństwa z Brooklynu na wyspie O‘ahu przybierają niespodziewany obrót za sprawą dziennika z informacją o dawno zaginionym skarbie. Tak rozpoczyna się wspaniała przygoda z nowymi przyjaciółmi i niezwykła podróż do hawajskich korzeni.

„Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: the Movie”

Reżyseria: Ant Ward, Andy Suriano
Scenariusz: Tony Gama-Lobo, Rebecca May
Produkcja: Nickelodeon
Obsada: Ben Schwartz, Omar Benson Miller, Brandon Mychal Smith, Josh Brener, Kat Graham, Eric Bauza, Haley Joel Osment

Wojownicze Żółwie Ninja stają przed największym wyzwaniem, kiedy tajemniczy nieznajomy przybywa z przyszłości i przekazuje im ostrzeżenie. Leo musi poprowadzić swoich braci, Rafaela, Donniego, Mikey'ego do walki o losy świata z przerażającym kosmitą, Krangiem.

„Robin Robin”

Reżyseria: Dan Ojari, Mikey Please
Scenariusz: Dan Ojari, Mikey Please, Sam Morrison
Produkcja: Helen Argo
Obsada: Gillian Anderson, Richard E Grant, Bronte Carmichael, Adeel Akhtar
 
Świąteczny musical zrealizowany w technice animacji poklatkowej od Aardmana. Robin - jeszcze przed wykluciem -przypadkowo trafia na wysypisko śmieci, gdzie przygarnia ją mysia rodzina, która wychowuje ją jak własne dziecko. W miarę upływu czasu Robin zaczyna coraz bardziej odróżniać się od pozostałych. Chcąc za wszelką cenę udowodnić rodzinie, że potrafi być świetną myszą, wyrusza na niebezpieczną misję, jednak ostatecznie odkrywa, kim naprawdę jest.

„Skater Girl”

Reżyseria: Manjari Makijany
Scenariusz: Manjari Makijany, Vinati Makijany
Produkcja: Emmanuel Pappas, Vinati Makijany, Manjari Makijany
Obsada: Rachel Saanchita Gupta, Shafin Patel, Amrit Maghera, Waheeda Rehman

Prerna, nastolatka dorastająca w wiejskiej części Indii, odkrywa jazdę na deskorolce. Musi walczyć z przeciwnościami losu, aby spełnić swoje marzenia i wziąć udział w mistrzostwach kraju.

„The Loud House Movie”

Reżyseria: Dave Needham
Scenariusz: Kevin Sullivan, Chris Viscardi
Produkcja: Chris Viscardi, Nickelodeon
Obsada: Asher Bishop, Michelle Gomez, David Tennant, Grey Griffin, Jill Talley, Brian Stepanek, Jessica Dicco, Liliana Mumy, Cristina Pucelli, Nika Futterman, Lara Jill Miller, Andre Robinson, Cat Taber, Carlos PenaVega, Izabella Alvarez

Znana z telewizji  rodzina wyrusza na swoje największe wakacje. Film pokazuje jak Loudowie podróżują do Szkocji, gdzie odkrywają, że są potomkami szkockiej rodziny królewskiej. Kiedy odkrywają, że ich rodzinna posiadłość jest zamkiem, zaczynają w pełni korzystać z życia na wysokim poziomie.

„Trollhunters: Rise of the Titans”

Reżyseria: Johane Matte, Franisco Ruiz Velasco, Andrew L. Schmidt
Scenariusz: Marc Guggenheim, Dan Hageman, Kevin Hageman
Dubbing: Emile Hirsch, Lexi Medrano, Charlie Saxton, Kelsey Grammer, Alfred Molina, Steven Yeun, Nick Frost, Colin O'Donoghue, Diego Luna, Tatiana Maslany, Cole Sand, Nick Offerman,  Fred Tatasciore, Brian Blessed, Kay Bess, Piotr Michael, James Hong, Tom Kenny, Angel Lin, Amy Landecker, Jonathan Hyde, Bebe Wood, Laraine Newman, Grey Griffin, Cheryl Hines

Chociaż Arkadia przypomina zwykłe miasto, położona jest w punkcie, gdzie łączą się magiczne i mistyczne światy, co sprawia, że jest areną wielu bitew między nieziemskimi stworzeniami, takimi jak trolle, kosmici, czy czarodzieje. Teraz bohaterowie z przebojowej serii muszą połączyć siły, aby ocalić ludzkość przed niegodziwym Mrocznym Zakonem, którego członkowie za pomocą czarnej i nieokiełznanej magii przywołują starożytnych tytanów grożących zniszczeniem świata

„Wish Dragon”

Reżyseria: Chris Appelhans
Scenariusz: Chris Appelhans
Produkcja: Aron Warner, Chris Bremble, Jackie Chan
Obsada: John Cho, Natasha Liu Bordizzo, Jimmy Wong, Constance Wu, Will Yun Lee, Jimmy O’Yang, Aaron Yoo, Bobby Lee, Ronnie Chieng

Din, student pochodzący z klasy robotniczej, który ma wielkie marzenia, ale niewiele pieniędzy oraz Long, cyniczny, ale niezwykle potężny smok, który potrafi spełniać życzenia, wyruszają w zabawną podróż przez współczesny Szanghaj w poszukiwaniu dawno zaginionej przyjaciółki Dina z dzieciństwa, Liny. Ich wspólna podróż zmusza ich do odpowiedzi na niektóre z najważniejszych życiowych pytań, ponieważ jeśli możliwe jest spełnienie każdego życzenia, należy się zastanowić, co tak naprawdę się liczy.

Na 2021 rok przewidziana jest także wielka premiera animowanego serialu „Kajko i Kokosz”, opartego na kultowej serii komiksów Janusza Christy. Będzie to pierwsza polska produkcja animowana stworzona przez Netflix.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy