Film Cuties Netflix
fot. Adobe Stock / Instagram

Netflix SEKSUALIZUJE dzieci? Szokujący plakat i opis filmu „Cuties"

Na platformie Netflix od kilku dni można oglądać kontrowersyjny film o nastoletnich dziewczynkach, które należą do wyzwolonej grupy tanecznej. Premiera filmu „Cuties" rozjuszyła internautów, ludzie na całym świecie masowo bojkotują Netflixa.
Magdalena Drab
Film Cuties Netflix
fot. Adobe Stock / Instagram
Film „Cuties" wywołał spore zamieszanie i przysporzył wielu wrogów platformie Netflix. Wszystko przez kontrowersyjną tematykę i dwuznaczny plakat promujący film. Tytułowe Cuties to nieletnie tancerki, które zaczynają odkrywać swoją kobiecość, buntując się jednocześnie przeciwko rodzinnym tradycjom. Zdaniem oburzonych internautów Netflix seksualizuje dzieci. Efekt? Ludzie bojkotują Netflixa i masowo anulują swoje subskrybcje.

Film Cuties na Netflix seksualizuje dzieci?

„Cuties" to produkcja francuska, którą swoją premierę miała już w 2019 roku na festiwalu Sundance, ale na Netflixie jest dostępna dopiero od kilku dni. Mimo nagród, jakie za reżyserię otrzymała Maïmouny Doucouré, oraz jej zapewnień, że film ma zwracać uwagę na zagrożenia płynące z mediów społecznościowych, dzieło zostało zbojkotowane przez widzów Netflixa. Kontrowersje wywołał najpierw sam plakat oraz opis filmu:

„11-letnia Amy zaczyna fascynować się twerkującą grupą taneczną. Mając nadzieję, że do nich dołączy, zaczyna odkrywać swoją kobiecość, przeciwstawiając się rodzinnym tradycjom” − tak Netflix promował film „Cuties".
plakat filmu Cuties na Netflix
Po głośnych sprzeciwach ze strony widzów opis złagodzono, ale premiera filmu na platformie Netflix wywołała kolejną falę krytyki. Zniesmaczeni internauci twierdzą, że Netflix zachęca do seksualizacji dzieci. W Stanach Zjednoczonych sprawa jest na tyle poważna, że jeden z senatorów zapowiedział wszczęcie śledztwa, oskarżając Netflix o czerpanie zysków z dziecięcej pornografii.

To oficjalny zwiastun filmu „Cuties", rzeczywiście jest aż tak nieodpowiedni?
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: 12 pozytywnych filmów na gorsze czasy – poprawiają humor, wzruszają, odprężają! [LISTA]
Pozytywny film na wieczór to zawsze dobry pomysł - zwłaszcza w momentach, kiedy informacje ze świata coraz bardziej przytłaczają. Wybraliśmy najlepsze filmy z pozytywnym przesłaniem - komedie, romanse i inspirujące biografie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy