Uważaj na nianię bez kwalifikacji – jest ich najwięcej [WIDEO]

Jak rozpoznać nianię bez kwalifikacji i nie popełnić błędu jej zatrudnienia radzi Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, w którym dowiesz się, jakie rzeczy, a raczej słowa zdradzają taką opiekunkę.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela porad jak podczas szukania opiekunki do dziecka nie popełnić błędu zatrudnienia pani, która tak naprawdę nie ma odpowiednich umiejętności do zajmowania się dzieckiem.

"To przerażające, ale takich niań jest najwięcej"

Joanna Jakubiak mówi, że 60 procent obecnego rynku niań stanowią panie niemające do tego żadnych kwalifikacji. "To jest przerażające, ale właśnie z takiego typu nianiami rodzice mają najczęściej do czynienia" - opisuje. Właśnie takie panie najczęściej przychodzą na rozmowy kwalifikacyjne. "To powoduje, że niestety rodzice zaczynają wyciągać wnioski, iż wszystkie nianie są podobne" – mówi niania.

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

Ale jak się okazuje, rozpoznać taką panią nie jest aż tak trudno. Właściwie na każdym kroku zdradza się brakiem odpowiedniej wiedzy, aby móc opiekować się dzieckiem. "Nie mają zielonego pojęcia o tej pracy, ale także nie mają żadnej wiedzy jak należy spędzać czas z dzieckiem" – opisuje Jakubiak. Takie kandydatki na nianie nie mają także wiedzy o etapach rozwoju dziecka. "Twierdzą, że 6-miesięczne dziecko potrafi już chodzić, a roczne dziecko potrafi mówić pełnymi zdaniami. Kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie mówią głupoty" – stwierdza właścicielka agencji niań.

Wraca jedna na 10 

Ale jak podkreśla, nie można takich pań skreślić już na zawsze. "Jeżeli kandydatka jest odpowiednia charakterologicznie, widać, że ma do tego talent i dobrą aurę do zajmowania się dziećmi, ale nie wie nic teoretycznie, to dajemy takim paniom szanse zatrudnienia" – mówi Jakubiak. Radzi zrobienie kursu, szkolenia dla niań. "Jeżeli po tym czasie odpowiesz na wszystkie nasze pytania, nie widzimy przeszkód, aby dać ci szansę" – stwierdza. Niestety, wraca... 1 na 10 – podsumowuje Jakubiak.

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy jakie macie doświadczenia z zatrudnieniem niani? Czy bez problemu znalazłyście odpowiednią panią? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy