Ta niania na pewno nie nadaje się do opieki nad twoim dzieckiem! [WIDEO]

Niestety zdarzają się nianie, które absolutnie nie powinny wykonywać tej pracy. To kobiety chłodne emocjonalnie - przestrzega Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się, po czym poznać, że możesz mieć do czynienia właśnie z taką osobą.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela rad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o to, co robić, gdy szukając niani dla dziecka natrafimy na osobę chłodną emocjonalnie? Co zrobić, aby w porę umiec to dostrzec? Zobacz, jakie rady dla młodych mam dała nasza ekspert!

Niania chłodna emocjonalnie trudna do wykrycia

"Bardzo trudno rozpoznać taką nianię podczas rozmowy kwalifikacyjnej" - przestrzega włascicielka agencji niań. Podkreśla, że nie chodzi w tym przypadku wyłacznie o brak doświadczenia w przeprowadzaniu rekrutacji, ale o posiadanie odpowiedniej wiedzy  psychologicznej.

"Są to kobiety potrafiące doskonale maskować swoje problemy emocjonalne" - mówi Jakubiak. Dlatego bardzo trudno wychwycić taką osobę podczas rozmowy w sprawie zatrudnienia jako opiekunki dla dziecka. "Bardzo trudno ją rozpoznać, a przecież nie powiemy, żeby przedstawiła nam papiery potwierdzające stabilność emocjonalną" - mówi niania.

Nie odpowiada wprost i wytwarza barierę

Ale tym, na co koniecznie powinnyśmy zwrócić uwagę jest sposób, w jaki kandydatka na nianię odpowiada na nasze pytania. "To są nianie, które w trakcie rozmowy nie trzymają się tematu, nie odpowiadają na nasze pytania" - przestrzega Jakubiak. Ponadto takie osoby "nie czują drugiej osoby", w trakcie rozmowy powstaje między nami duża bariera. 

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

"Taka osoba nie chce, abyśmy przebili się przez tę barierę" -  mówi właścicielka agencji.  Z jej doświadczenia zawodowego wynika, że w ten sposób niania chłodna emocjonalnie "nie chce, abyśmy doszli do konkretnych informacji, które zapewne skrywa" - przestrzega Jakubiak.

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

Czy miałyście do czynienia z tego typu nianią? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy