Niania (prawie) idealna, czyli ciocio-babcia [WIDEO]

Jest skarbnicą ciepła, miłości i opiekuńczości - opisuje ten typ opiekunki Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Tym niemmniej taka niania ma jedną wadę, która często rodziców zniechęca. Czy słusznie? Zobacz film, a się przekonasz!

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela porad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o nianię uchodzącą za ideał, czyli starszą panią z wieloletnim doświadczeniem. Joanna Jakubiak nazywa ten typ niań ciocio-babciami.

Ciocio-babcia działa intuicyjnie

To jest pani zazwyczaj w wieku naszych rodziców, bądź trochę od nich starsza - opisuje Jakubiak. Taka niania spędza z dziećmi bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu, ale też umie zająć się bardzo sprawnie domem, ugotować obiad. 

"To nie jest pani, która ma jakiś specjalny system prowadzenia dziecka, całe życie działa intuicyjnie" - wyjaśnia niania. A co za tym idzie, ciocio-babcia z reguły wyłącznie bazuje na wiedzy zdobytej z własnego doświadczenia. Dlatego niechętna jest różnym nowinkom. "Nie zna nowych sposobów na odżywianie dziecka, zazwyczaj nie wie nic o ekologicznej kuchni, wszystko co nowoczesne wydaje się jej fanaberią" - stwierdza Jakubiak. I jak dodaje, to 
bywa problemem dla rodziców, przy zatrudnieniu takich pań.

Poczucie bezpieczeństwa dla mamy

Jak podkreśla właścicielka agencji niań, znamienną cechą ciocio-babć jest... gadatliwość. "Buzia się im nie zamyka, są to największe gaduły" - śmieje się Jakubiak. Niestety  rodzicom często to przeszkadza. "Tłumaczę, że to są najlepsze nianie, dlatego, iż dzieci rozwijają się najszybciej właśnie przy osobach, które dużo do nich mówią" - wyjaśnia. 

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

"To jest kobieta, która przyjdzie i powie: Ty usiądź ja zaraz wstawię rosół i wszystko ogarnę, w godzinę dom będzie posprzatany, a dziecko zadowolone" - mówi . Pytanie tylko, czy nam to pasuje, czy nie? Zdaniem Jakubiak są mamy doskonale odnajdujące się w towarzystwie takich pań, gdyż zaletą ciocio-babć jest też to, że dają młodym mamom poczucie bezpieczeństwa. "Jeżeli chcemy takiego ciepła i wsparcia także dla nas, to ciocio-babcia będzie dla nas idealna" - podsumowuje niania. 

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy jakie macie doświadczenia z zatrudnieniem niani? Czy bez problemu znalazłyście odpowiednią panią? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy