Czy niania wie lepiej jak karmić dziecko? [WIDEO]

Sposób karmienia dziecka może być poważną kością niezgody między opiekunką a rodzicami malucha – przestrzega Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się jak ustalić zasady żywienia dziecka, tak aby nie dochodziło do nieporozumień.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela rad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o zasady dotyczące tego co niania będzie podawać dziecku do jedzenia. Opiekunki z reguły karmią dzieci według własnych nawyków żywieniowych, co może rodzić nieporozumienia z rodzicami. Jak tego uniknąć?

Każda rodzina lubi jeść co innego

Nie możemy zakładać, że niania rozpoczynając opiekę na naszym dzieckiem, wie dokładnie co ma podawać maluchowi do jedzenia. Jak mówi autorka poradnika, niania zazwyczaj przychodzi do nowej pracy z nawykami pochodzącymi z poprzedniej pracy. "I mogą być one skrajnie różne od tego, co my akceptujemy" – podkreśla.

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

Dlatego trzeba niani dokładnie wyjaśnić, co dziecko zjada, a czego nie należy mu podawać. "Każda rodzina to jest inny zwyczaj i jeżeli chcemy, aby szła drogą, którą my wyznaczymy, to musimy jej o tym powiedzieć" – mówi niania.

Wiele hałasu o parówki

Jak się okazuje, częstą kością niezgody są parówki podawane dzieciom do jedzenia. Nianie i to niezależnie od wieku lubią nimi karmić dzieci. Nie wszystkim rodzicom to pasuje. "Niania kompletnie nie wie, co zrobiła złego, bo przecież jej dzieci wychowały się na parówkach, poprzednie dzieci tak samo" – opisuje Jakubiak. A rodzice mają pretensje. "Mieliśmy już kilka takich sytuacji, kiedy klient dzwonił i powiedział, że niania podaje do jedzenia coś, co jest nie do zaakceptowania. Prawie zawsze chodzi o parówki " – opowiada ze śmiechem właścicielka agencji niań.

Jakubiak podkreśla, że nianie z reguły nie mają tak dużej wiedzy na temat zdrowego żywienia, którą obecnie posiadają młodzi rodzice. Do tego dochodzi jeszcze kwestia, że rodzice mogą być na przykład wegetarianami, weganami, nie jeść glutenu. "Musimy o tym nianie poinformować" - radzi.

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy zatrudniając nianię, ustalałyście z nią dokładnie co powinna podawać dziecku do jedzenia? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy