jednak nie będzie obostrzeń?
fot. Adobe Stock, Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Nie będzie jednak nowych obostrzeń? Jest cień nadziei

W sieci zaczęły pojawiać się informacje o tym, że możliwe jest wprowadzenie nowych obostrzeń. Czy są one prawdziwe? Minister zdrowia zabrał głos i wyjaśnił, co czeka Polaków w najbliższym czasie.
Joanna  Biegaj
jednak nie będzie obostrzeń?
fot. Adobe Stock, Facebook/Ministerstwo Zdrowia
Jakiś czas temu minister zdrowia poinformował, że rząd podejmie dyskusję na temat wprowadzania restrykcji, gdy będzie potwierdzonych ponad tysiąc nowych przypadków zakażenia COVID-19. Nieuchronnie zbliżamy się do tej granicy, ponieważ od kilku dni potwierdzonych zakażeń koronawirusem jest ponad 900. Wszystko wskazywałoby na to, że w ciągu najbliższych dni czekają nas spore zmiany i wprowadzenie ograniczeń. Rząd jednak zapowiada, że... restrykcji nie będzie!

Jednak nie będzie nowych restrykcji?

Podczas inauguracji kampanii „Świętokrzyskie NIE hejtuje” w Kielcach (27.09.2021 r.) minister zdrowia odniósł się do spekulacji o wprowadzeniu nowych obostrzeń. 

Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd nie planuje na razie wprowadzenia ograniczeń związanych ze wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem: „Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach”.

„Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu” – dodał szef resortu zdrowia.

Co z podziałem Polski na strefy?

W poniedziałek rano portal rmf24.pl podał, że możliwy jest scenariusz, w którym Polska zostanie podzielona na strefy: czerwoną, żółtą i zieloną.

Do tych doniesień odniosła się prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej: „Od początku wiadomo, że jeśli istotnie wzrośnie liczba chorych hospitalizowanych, to w regionach, gdzie służba zdrowia będzie niewydolna, gdzie będzie brakowało miejsc w szpitalach i respiratorów, a dodatkowo mało osób jest zaszczepionych, będą wprowadzane lokalnie obostrzenia. Rada Medyczna na teraz jednak w ogóle o tym nie rozmawia”.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy