dziecko je śniadanie
fot. Fotolia

Co robić, gdy dziecko nie chce jeść śniadań?

Trzyletnia Kasia rano nie ma apetytu. Zje odrobinę płatków z mlekiem i mówi, że nie jest głodna. Czy na wczasach jej apetyt jeszcze bardziej osłabnie? Wyjaśnia specjalista w dziedzinie żywienia.
dziecko je śniadanie
fot. Fotolia
Wiem, że śniadanie jest ważnym posiłkiem, tymczasem moja trzyletnia Kasia rano nie ma apetytu. Jedziemy na wczasy i już się boję, jak sobie poradzimy, gdy sama nie będę mogła przygotowywać jej jedzenia o innej porze.
~ Ilona z Katowic

Dlaczego dziecko nie ma apetytu?

Proszę nie martwić się na zapas - niektóre dzieci, tak jak i dorośli, nie mają rano apetytu. Na wakacjach, gdy maluchy są odprężone i bawią się cały dzień na świeżym powietrzu, mają zazwyczaj lepszy apetyt. Proponuję zabierać ze sobą większe drugie śniadanie, np. jogurt, owoce, kanapki z żółtym serem i wędliną, pomidory, małosolne ogórki, kawałki papryki, a także coś do picia. 

Nawet zdeklarowane niejadki nabierają ochoty na jedzenie w plenerze, a już zawsze głodne są po kąpieli w morzu lub jeziorze. Warto zadbać, by w czasie posiłku panowała spokojna, przyjemna atmosfera. I proszę nie komentować tego, czy dziecko zjadło dużo czy mało!

prof. Halina Weker, specjalista w dziedzinie żywienia, IMiD

Zobacz też: Jakie danie na śniadanie - najlepsze produkty dla dzieci
Redakcja poleca: Fałszywy niejadek: kto to taki? – film
Moje dziecko nic nie je! – takie zdanie brzmi dramatycznie, ale czy jest prawdziwe? Zdaniem dr Agnieszki Jarosz prawdziwy niejadek to rzadka rzecz w przyrodzie. Wielu małych niejadków bardzo lubi jeść i co więcej: je całkiem sporo. Tylko, że nie to, co trzeba.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy