bezprawne wykorzystanie wizerunku Małgorzaty Rozenek
fot. Instagram

Nie dajcie się nabrać! – apeluje Małgorzata Rozenek

Wywiad, którego nie udzieliła, bezprawnie wykorzystany wizerunek i sfałszowane zdjęcia profilu na Instagramie – to wszystko ma służyć promocji środka na odchudzanie, który może być niebezpieczny dla zdrowia, a w najlepszym przypadku po prostu nieskuteczny.
Ewa Janczak-Cwil
bezprawne wykorzystanie wizerunku Małgorzaty Rozenek
fot. Instagram
Od pewnego czasu w sieci pojawiają się reklamy z wizerunkiem Małgorzaty Rozenek. Nagłówek brzmi sensacyjnie i ma sugerować, że gwiazda TVN zna i stosuje reklamowany produkt: „Małgorzata Rozenek została pozwana w sądzie za ujawnienie tajemnicy utraty wagi’’. Nie wiadomo, ile osób kliknęło baner i dokonało zakupu. Przecież ludzi, którzy bez wysiłku chcą schudnąć, nie brakuje.

Nie kupujcie go!

„Nie ma innej drogi do uzyskania wymarzonej sylwetki niż: ruch i zdrowa, zbilansowana dieta, No i czasami niektóre zabiegi’’ – napisała na swoim profilu Małgorzata Rozenek. O tym, że tak naprawdę uważa, świadczą jej zdjęcia i filmiki, na których zaczyna ćwiczyć po urodzeniu dziecka. To, co myśli i robi „Perfekcyjna’’ nie ma znaczenia dla twórców reklamy, którzy postanowili bezprawnie wykorzystać wielką popularność prezenterki. Sfałszowane reklamy nie pozostały bez komentarza Małgosi:

„Ważne!!!!! W sieci pojawiły się „reklamy’’ niby cudownego środka na odchudzanie. Jakichś kropel. Użyto mojego wizerunku, sfałszowano zdjęcia mojego profilu czy wywiad, którego oczywiście nie udzieliłam. Sprawa jest poważna, bo ten specyfik jest podejrzewany o bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie. NIE KUPUJCIE GO!! !!’’ – napisała prezenterka i dodała „Sprawa ta została już zgłoszona odpowiednim służbom a moi prawnicy już nad nią pracują. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!!!!! Wasze zdrowie jest najważniejsze’’.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ważne‼️‼️‼️ W sieci pojawiły się „reklamy” niby cudownego środka na odchudzanie. Jakichś kropel. Użyto mojego wizerunku, sfałszowano zdjęcia mojego profilu czy wywiad, którego oczywiście nie udzieliłam. Sprawa jest poważna, bo ten specyfik jest podejrzewany o bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie. NIE KUPUJCIE GO‼️ ‼️ Nie ma innej drogi do uzyskania wymarzonej sylwetki niż: ruch i zdrowa, zbilansowana dieta, No i czasami niektóre zabiegi 😉😜 sprawa ta została już zgłoszona odpowiednim służbom a moi prawnicy już nad nią pracują. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ ‼️‼️‼️Wasze zdrowie jest najważniejsze ‼️‼️❤️

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Redakcja poleca: Małgorzata Rozenek zdradziła, kim są rodzice chrzestni jej dzieci. Zaskakujący wybór!
Jakiś czas temu gwiazda została spytana o to, czy ma już wybranych kandydatów na rodziców chrzestnych dla trzeciego syna. Oto, co powiedziała!

To nie pierwszy taki przekręt

Małgorzata Rozenek nie jest pierwszą znaną osobą, której wizerunek bezprawnie wykorzystano do reklamowania różnych produktów. Ofiarą oszustów padł wcześniej Robert Lewandowski, Szymon Hołownia i Zygmunt Solorz-Żak (reklama kryptowaluty), Anna i Robert Lewandowscy oraz Ewa Chodakowska (reklama środków na odchudzanie). We wszystkich tych przypadkach naruszono przepis ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych:
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Widzieliście fałszywą reklamę z Małgosią Rozenek? Daliście się nabrać i kliknęliście w nią albo, co gorsza, kupiliście wątpliwy produkt?

Źródło: Instagram, bezprawnik.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy