GRY
 
 

Nie do wiary! Robiłyśmy to ciągle, a nasze dzieci nigdy tego nie doświadczą!

Czekanie na dobranockę czy wolny telefon, przewijanie kaset w poszukiwaniu ulubionego fragmentu oraz 10 innych „walk” z dzieciństwa, których nasze dzieci nigdy nie stoczą. One nigdy tego nie poznają! Pamiętasz to jeszcze?

Rzeczy, które rodzice robili w PRL-u
Oto lista niezapomnianych przeżyć z dzieciństwa. Nasze dzieci nigdy ich nie doświadczą.
 
 1. Jazda z mapą w ręku. Kolejne pokolenie prowadzone jest w podróży przez głos Hołowczyca dobiegający z nawigacji. Rozwijanie mapy, szukanie odpowiedniej strony, trasy itp. poszło w niepamięć.
   
 2. Przeglądanie stosu płyt, by znaleźć jeden konkretny utwór. Cały proces powtarzamy, gdy piosenka się skończy i szukamy kolejnej :)
   
 3. Przekładanie kasety w magnetofonie na drugą stronę. Czy nasze dzieci wiedzą, co to jest magnetofon?
   
 4. Czekania, aż mama skończy rozmawiać przez telefon, by móc zadzwonić do przyjaciela.  Jak wytłumaczyć dziecku, że w domu był tylko jeden telefon? Jeśli ktoś miał 2 aparaty, istniało ryzyko, że rodzic podsłuchuje naszą rozmowę.
   
 5. Problemu, jak porozmawiać z przyjacielem we własnym pokoju na osobności, gdy telefon był w kuchni, a długość kabla pozwalała jedynie na dojście do przedpokoju. 
   
 6. Czekania na przyjaciół na pustym placu zabaw. Przyjdzie ktoś czy nie? Bawiliśmy się z każdym, kto akurat przyszedł. Potrafiliśmy godzinę szukać kolegów, nie wiedząc, gdzie akurat się bawią.
   
 7. Przewijania filmu do ulubionej sceny. "Wybór scen" nie istniał :)
   
 8. Zapisywania na dyskietce. Ciekawe, czy nasze dzieci wiedzą, czym są dyskietki?
   
 9. Czekania cały tydzień na weekendowe bajki Disneya. Jak wytłumaczyć dziecku, że nie było kanałów dedykowanych wyłącznie bajkom, a na dobranockę czekało się cały dzień.
   
 10. Czekania na wywołanie zdjęć. To, jak zdjęcie wyszło (i czy wyszło), widzieliśmy przecież dopiero po wywołaniu.
   
 11. Dmuchania na taśmę w kasetach video, by usunąć kurz i poprawić jakość obrazu.
   
 12. Radzenie sobie z gniewem rodziców, gdy przypadkowo nacisnęło się przycisk usuwający nagranie z kasety (zwłaszcza, jeśli było to ślubne nagranie).
   
 13. Pisania wiadomości na klawiaturze telefonu. Powiedz dziecku, że dawniej nie było smartfonów i dotykowych ekranów, a telewizor miał tylko czarno-biały obraz i sprawdź, czy uwierzy :)

Sprawdź, jak dobrze pamiętasz zabawy z dzieciństwa? Quiz
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj