Gigantyczne dziecko
fot. AdobeStock

Prawie nie miała szans na ciążę, a urodziła gigantyczne dziecko

Jeszcze kilka lat temu była przekonana, że nigdy nie zostanie mamą. Dziś o jej dziecku mówią media na całym świecie.
Dominika Bielas
Gigantyczne dziecko
fot. AdobeStock

Joy Buckley 12 marca urodziła córeczkę, która ważyła prawie 7 kilogramów. Ale waga maluszka to nie jedyne zaskoczenie dla jego rodziców. Przed laty rodzicom dziewczynki powiedziano, że mają niewielkie szanse na to, że zostaną rodzicami.

Szczęście razy trzy

Jeszcze kilka lat temu lekarze twierdzili, że kobieta raczej nie zostanie mamą. Joy cierpi na zespół policystycznych jajników i choruje na cukrzycę typu 2. Mimo wielu lat prób upragnionej ciąży wciąż nie było. Lekarze obliczyli, że szanse na to, że zostaną rodzicami, wynoszą zaledwie 15 procent, dlatego para zdecydowała się na adopcję. Los okazał się jednak przewrotny. Wbrew przewidywaniom specjalistów, w 2016 roku Joy urodziła zdrowego chłopca, a 12 marca br. na świat przyszła jej córeczka Harper. O tej dziewczynce dziś mówi cały świat.
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Mała-wielka rekordzistka

Joy była świadoma, że dziecko przyjdzie na świat duże, ale nie spodziewała się, że jej córeczka wzbudzi takie zainteresowanie. Harper, gdy się urodziła, ważyła aż 6,8 kilograma. Dziewczynka jest najcięższym noworodkiem w historii szpitala w Elmirze. Sprawdzane są także statystyki, czy to nie rekord stanu Nowy Jork.
Lekarze nie chcieli czekać i wykonali cesarskie cięcie w 38. tygodniu ciąży. Mama jest bardzo szczęśliwa, ale i zmęczona, bo sam poród był bardzo ciężki - Czułam się tak, jakby uderzyły mnie dwie ciężarówki. To było dość brutalne. Córka utknęła mi pod klatką piersiową – wspomina Joy.

Po porodzie dziewczynka trafiła na oddział intensywnej terapii w Arnot Ogden Medical Center, lekarze postanowili monitorować poziom cukru i tlenu u noworodka. Specjaliści informują, że tak duże dzieci rodzą się wówczas gdy mama jest wysoka, ma problemy z nadwagą lub też choruje na cukrzycę ciążową.

A w jaki wieku wasze maluszki osiągnęły taką wagę? Napiszcie w komentarzu.

Źródło: washingtonpost.com
  [content:0_22146,0_19787,0_16892,0_26489:CMNews]
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy